تغییرات نرخی بازار آهن

در روز قبل در وضعیتی که قیمت دلار نقدی در بازار آزاد با افزایش ۱۵۰ تومانی به عدد ۲۵ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و قیمت فروش اسکناس دلار روی تابلوی صرافی ملی نیز ۱۸۰ تومان زیاد شد و با عدد ۲۵ هزار و ۷۳۰ تومان اعلام شده است در این باره بازار آزاد آهن از پایداری نسبی و البته بیشتر رشدهای کم و بیش در نرخ مقاطع طویل فولادی مشاهده شد که نمایش می‌دهد بعضی تولیدکنندگان میلگرد آجدار که روزهای قبل نرخ محصولاتشان در سقف نرخی قرار گرفته بود، قیمت محصولاتشان را پایدار نگه داشته ‌اند، ولی بعضی دیگر از نوردکاران قیمت میلگرد آجدار تولیدی خود را میان ۱۰۰ تا ۲۰۰ و بعضی هم میان ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان رشد داده‌اند. 
در این بین ولی بعضی تولیدکنندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نرخ اجناس خود را در مقایسه به روزهای قبل ثابت نگه داشته‌اند و البته برخی دیگر از تولیدکنندگان این حیطه نیز نرخ محصولاتشان را تا ۳۰۰ تومان گران ‌تر کرده‌اند. شرکت فولاد ناب تبریز هم نرخ نبشی‌های ۱۲ متری خود را تقریبا ۱۲۰۰ تومان رشد داده است، ولی قیمت محصولات ۶ متری خود را در مقایسه  به روزهای قبل ثابت نگه داشته است. 
همچنین گفت و گوهای ما از بنگاه‌های اصفهان نیز بیانگر آن است که در روز قبل نرخ تیرآهن ذوبی در اندازه های پرمصرف در مقایسه به دو روز قبل میان ۱۰۰ تا ۲۲۵ هزار تومان افزایش داشته است. ولی بیشتر تولیدکنندگان تیرآهن کیلویی قیمت محصولاتشان را در مقایسه به روزهای قبل پایدار نگه داشته ‌اند. البته به غیر از شرکت ماهکار فلز که نرخ تیرآهن ۱۴ خود را در روز قبل ۷۰۰ تومان گران‌ تر کرده است. 
اگرچه، همچنان هم بعضی نورد کاران نرخ روزانه محصولاتشان را اعلام نکردند و منتظر مشخص شدن نتایج خرید و فروش ها بورس کالا شدند. البته با رقابت بسیاری که روز قبل در خرید و فروش ها مقاطع طویل مشاهده کردیم، اگر بازار آزاد بتواند در مقابل رشد بسیار نرخ استقامت کند، با دقت به افزایش بسیار قیمت محصولات فولادی منطقه CIS در گزارش جدید متال بولتن، دور از انتظار نیست که روز شنبه فنر نرخ مقاطع طویل در بازار آزاد در برود.

برچسبها:نبشی  ناودانی میلگرد آجدار تیرآهن


منتشر شده در شنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۹ ۰۸:۵۴