تفاوت نرخ محصولات فولادی

تفاوت نرخ محصولات فولادی


برطبق گزارش تحلیل گران آهن آپ ، تفاوت نرخ محصولات فولادی در بازار آزاد و بورس کالا با باطل شدن خرید و فروش فولادی در بورس، صحبت داغ این روزهای کانون فولاد سازان شده است. دلالان با شیوه های متفاوت وزارت صمت را دور می زنند و در آخر فولاد را با نرخ هایی بیشتر از نرخ جهانی در بازار عرضه می کنند. عرضه های ورق فولادی در بورس کالا در صورتی از طرف معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صمت باطل سازی میشود که بدون باطل شدن خرید و فروش نرخ های بازار آزاد بسیارزیاد خواهد شد.

باطل شدن خرید و فروش ها در بورس کالا که برطبق گفته ها، اصول آن بیشتر نرفتن از نرخ های جهانی مشخص شده است، در صورتی انجام می شود که حدودا نرخ ورق فولادی در بازار آزاد به صورت واضح و چشمگیری بیشتر از نرخ های جهانی است. در وضعیتی که واسطه های بازار فولاد به ویژه در قسمت ورق های فولادی با دقت به تفاوت نرخ به وجود آمده بین بازار آزاد و بورس کالا با ابداع عمل راه های مختلفی را برای فرار مالیاتی و مخفی کردن تفاوت نرخ ها در فاکتورهای رسمی و بعضی با صدور فاکتورهای صوری و حتی در مواردی صدور نکردن فاکتور رسمی کشف کرده اند، مصرف کننده نهایی که مردم هستند در پایان تبدیل به هدفی شده اند که باید تاوان این تفاوت نرخ از جیب آنها پرداخت شود.

تحلیل‌گران بازار اعتقاد دارند تا امروز باطل شدن معاملات ورق از طرف وزارت صمت به هیچ عنوان روش پیروزی نبوده و اگر چه بازدارنده از رشد نرخ ها شده است اما طرف دیگر سکه این است که اتفاقا با هر بار اخبار باطل شدن خرید و فروش تعدادی بیشتر از این وضعیت سود برنده شده‌اند، زیرا در این چنین وضعیتی ورق را به نرخ بسیار ارزان‌تر از بورس خرید کرده و با دقت به باطل شدن خرید و فروش و کسری عرضه در بازار توانایی فروش با نرخ بیشتر در بازار آزاد نیز برای آنها مهیا شده است. شرایط فعلی بازار با دقت به باطل شدن متداوم خرید و فروش ها تنها حاکی از این حقیقت است که اگرچه در کوتاه مدت نمی‌توان اثر باطل شدن خرید و فروش ها را در بازار آزاد مشاهده کرد اما در حقیقت باطل شدن پی در پی در آخر خرداد ماه اثر خود را بر بازار خواهد گذاشت.

برچسبها:آهن آپ   ورق فولادی


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵