تفاوت ورق عرشه فولادی با اسیدشویی

به گزارش آهن آپ:

ورق عرشه فولادی چیست؟
عرشه فلزی، ورق یا صفحه فلزی موجداری است که به عنوان عرشه سقف سازه یا عرشه کف مرکب مورد استفاده قرار می گیرد. این عرشه با کمک تیرهای فولادی یا اتصالات، مقاوم می شود. هدف از بکارگیری عرشه فلزی، حفظ عایق بندی پوشش بام یا ایجاد استحکام در بتن است. ورق فولادی با هدف برپایی سازه ای کارآمد و مقرون به صرفه برای استفاده در بام یا سیستم کف، بسط و توسعه یافت. عرشه فلزی از نسبت مقاومت به وزن (قدرت نسبی) بالایی برخوردار است که این ویژگی، باعث کاهش هزینه در برپایی سازه می شود. عرشه فلزی پلتفرم مناسبی برای سقف یا کف بتنی است.

انواع مقاطع عرشه فلزی سقف

عرشه های B و N، دو مورد از رایج ترین مقاطع عرشه فلزی سقف هستند؛ عرشه های A و F، از دیگر انواع عرشه های فلزی سقف هستند که کاربرد آن ها در پروژه های ساختمانی خیلی رایج نیست.

عرشه  A

عرشه با تیغه باریک (نوع A) ورژن قدیمی تر عرشه فلزی سقف است. عمق این عرشه “(۱ – ۰.۵) و پهنای آن “۳۶ است. همچنین فاصله بین تیغه ها تنها “۱ است؛ به همین دلیل تحت عنوان عرشه با تیغه باریک شناخته می شود. این فاصله باریک بین تیغه ها باعث می شود نوع A از صفحه ضعیف تری برخوردار باشد. از این نوع صفحه برای کارهای لکه گیری و تعمیرات استفاده می شود.

عرشه B

این مدل عرشه از رایج ترین انواع عرشه سقف است. کاربری اولیه آن ایجاد یک سیستم عایق یک تکه می باشد. از عرشه B زمانی استفاده می شود که با دهانه سقفی کمتر از ۱۰ فوت مواجه هستیم. این ورقه در دو درجه تولید می شود؛ سبک ترین درجه ۲۲ و سنگین ترین نیز درجه ۱۶ است. عرشه B در عمق ۱.۵ اینچ و عرض آن ۳۶ اینچ تولید می شود.

عرشه N

این نوع عرشه فلزی سقف زمانی استفاده می شود که با دهانه سقف بیشتر از ۱۰ فوت مواجه هستیم. عرشه نوع N نیز دو درجه ۲۲ و ۱۶ عرضه می شود. عمق این نوع عرشه ۳ و عرض آن نیز ۲۴ اینچ است.

عرشه HSN3

این مدل عرشه از جدیدترین انواع عرشه های فلزی سقف است که در عین شباهت های زیاد با نوع N و دو تفاوت مهم نیز با آن دارد. پهنای HSN3 32 اینچ است؛ برای نصب آن به زمان کمتری نیاز دارد. تیغه ها نیز دارای زوایای بیشتری هستند که این امر باعث می شود بریدن ورق ها از ورق های دسته ای راحت تر انجام می گیرد.

HSN3 نیز مانند عرشه N زمانی استفاده می شود که با دهانه ای بالاتر از ۱۰ فوت مواجه هستیم. عرشه سقف HSN3 در دو درجه عرضه می گردد؛ عرشه سبک تر ۲۲ و عرشه سنگین تر ۱۶ است. این عرشه دارای عمق ۳ و عرض ۳۲ اینچ است

عرشه F

عرشه F در عمق “(۱ – ۱/۲) و پهنای “۳۶ است. این عرشه در واقع عرشه فلزی سقف با تیغه متوسط می باشد. فاصله بین تیغه ها “۸/۷ – ۱ است که بالطبع باریک تر از عرشه B و پهن تر از عرشه A می باشد. این پانل استحکام بیشتری نسبت به عرشه نوع A دارد و این در حالی است که استحکام آن از عرشه B کمتر است. عرشه نوع F غالبا برای کارهای تعمیری مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای عرشه فلزی کف

کاربردهای عرشه فلزی کف به صورت زیر است:

  • ایجاد یک پلتفرم (سطح) کارآمد در ساختمان های چند طبقه
  • ایجاد دوام و ثبات در چهارچوب ساختمان
  • بهره مند بودن از مدلی ثابت و در جا برای بتن ریزی
  • قابلیت تحمل بارهای وارده بر ساختم

ورق اسیدشویی چیست؟

ورقی که طی عملیات پاکسازی و تصفیه؛ ناخالصی ، پوسیدگی و زنگ زدگی آن با استفاده از مایع اسیدی از بین می رود، ورق اسید شویی نامیده می شود. در طول فرایند نورد گرم، یک لایه اکسیدی که به واسطه ظاهر پوسته پوسته اینگونه به می شود، در سطح فلز ایجاد می گردد.

پیش از عملیاتی شدن نورد سرد، فولادی که تحت فرآیند نورد گرم قرار گرفته وارد خط اسید شویی می گردد. در این مرحله پوسته از ورق زدوده می شود و در نهایت، ادامه ی عملیات به شکل راحت تری انجام می گیرد. برای فراهم آوردن بهترین و بالاترین میزان مقاومت در برابر خوردگی، سطح آسیب دیده فلز باید برداشته شود.

 

جهت زدودن لایه اکسید شده، فلز را باید درون مخزن مایع اسیدی فرو برد. در فرآیند اسیدشویی از اسیدهای مختلفی استفاده می شود؛ فولادهایی با کمتر از ۶ درصد کربن در اسیدهای هیدروکلریک یا سولفوریک اسیدشویی می شوند. برای فولادهایی که درصد کربن بالاتری دارند، به فرآیند دو مرحله ای برای اسیدشویی نیاز است؛ که طی این فرآیندها از اسیدهای دیگری مانند اسید فسفریک، اسید هیدروفلوریک و اسید نیتریک استفاده می شود.

کارخانجات فولاد که فرآیند نورد گرم و سرد را ارائه می دهند عموما با دو نوع متفاوت از پوسته پوسته شدن مواجه هستند – پوسته شدن به واسطه دمای بالا و یا دمای پایین. در فرآیند دمای بالا ۳ لایه اکسید آهن ایجاد می شود که در دمای بالاتر از ۱۰۷۰ فارنهایت اتفاق می افتد. پوسته ایجاد شده در فرایند دمای پایین، در زمانی اتفاق می افتد که دما کمتر از ۱۰۷۰ فارنهایت است.

مزایای اسیدشویی کردن ورق فلزی

وجود ناخالصی مانند پوسته پوسته شدن در سطح  فلزاتی که به تازگی تولید می شوند، یک امر غیر عادی نیست. به عنوان مثال، در ورق نورد گرم در پایان فرایند تولید، یک لایه اکسید ایجاد می شود. وجود این اکسید موجب می گردد. فولاد تولید شده سطح صاف و نرمی نداشته باشد. با وجود اینکه راه های متعددی برای زدودن اکسید از سطح فلز وجود دارد کارخانجات تولیدی، اغلب روش اسید شویی را به واسطه سادگی آن ترجیح می دهند. در فرآیند اسید شویی، مایع اسیدی بدون ایجاد هیچ گونه خدشه و آسیبی به فولاد، لایه اکسیدی را از بین می برد.

حتی اگر در سطح یک قطعه فلز هیچ اکسیدی نباشد، با این حال احتمال می رود که مقداری ناخالصی در آن وجود داشته باشد. وجود اجزای غیر آلی مانند کروم، کبالت، منگنز، روی و غیره در فلزاتی که به تازگی تولید می شوند، طبیعی است. بسته به کاربردی که برای فلز تولیدی تعریف شده است، این ناخالصی ها ممکن است مانعی بر کارآمدی اصلی آن ها باشد. در هر صورت، اسید شویی می تواند باعث زدوده شدن اکثر ناخالصی های موجود در فلز شود.

انواع عملیات اسیدشویی

عملیات اسیدشویی انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم:

اسید شویی خمره ای یا ساکن: در این روش، ورقه فولادی در یک حوضچه اسید غوطه ور می شود؛ فرآیند اسیدشویی در حالی انجام می گیرد که محلول اسید، حالت متحرک دارد. در فرآیند آبکاری نیز عملیات به همین شکل است.

اسیدشویی دسته ای: طی این روش، چندین قطعه فولادی به صورت دسته ای در حوضچه اسید قرار می گیرند. این نوع اسیدشویی غالبا در کارخانه ها و صنایع بسیار بزرگ کاربرد دارد. 

اسیدشویی پیوسته: در اسید شویی پیوسته، ورق به شکل رول نیست. عملیات نیز به شکل عمودی یا افقی انجام می شود. بدین صورت که ورق های فولادی به شکل منظم به وسیله غلتک هایی درون محلول اسید حرکت داده می شوند و عملیات اسیدشویی صورت می گیرد.


منتشر شده در پنج شنبه، ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۰۹