تلاش وزارت صمت برای تولید 55 میلیون تن فولاد تا سال 1404

به گزارش آهن آپ:

محمد کشانی با اشاره به خواسته‌های فعالین در حوزه‌ی صنعت، از سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت پس از رای اعتماد مجدد از مجلس، اظهارداشت: با در نظر داشتن برنامه‌های توسعه و پیشرفت، تولید فولاد در داخل باید تا سال ۱۴۰۴ بیش از ۵۵ میلیون تن باشد. برای این حجم از تولید، وزارت صمت، میزان تولید برای داخل و میزان آن برای صادرات را تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در زنجیره صنعت فولاد کشور ۳۰ میلیون تن فولاد تولید می‌شود گفت: با اطلاع از اوضاع موجود، طرح‌های توسعه ای برای تحقق تولید ۵۵ میلیون تنی فولاد موجود نیست. در این بین، با در نظر نگرفتن صادرات محصولات فولادی و یا عدم مدیریت درست آن، صنایع یک به یک یا مجبور به کاهش یا توقف تولید خواهند شد.

مدیر عامل مجتمع فولاد صنعت بناب با تاکید بر حضور یک تیم معدنی قوی برای مشاوره و اجرا طرح تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سه سال آینده، تصریح کرد: تولیدکنندگان فولاد و واحدهای تولیدی برای تولید این حجم از فولاد تا سه سال آینده، باید ۸۰ میلیون تن سنگ آهن به عنوان مواد اولیه داشته باشند و برای تامین این حجم از مواد اولیه، باید معادن اکتشاف و استخراج شوند این در حالی است که مسیر تولید فولاد از ۲۰ سال گذشته تاکنون تعریف شده اما فرایند تولید و مسیر آن هیچ تعریفی ندارد و باید برای اجرای این عمل، مشاوران حرفه‌ای یک برنامه خوب با قابلیت اجرا به وزیر ارائه دهند.


منتشر شده در یکشنبه، ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۳۰