تمهیدات لازم جهت بهره گیری کامل از حوزه معادن

به گزارش آهن آپ:

عبدالوهاب سهل‌آبادی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، تامین نیاز کشور به ماشین‌آلات معدنی و راه‌سازی از طریق واردات را الزامی دانست و بیان کرد عدم تامین این دسته از ماشین‌آلات از طریق واردات، بخشی از تولید در بخش معدن و پروژه‌های راه‌سازی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: بخشی از ماشین‌آلات مورد نیاز بخش صنعت در داخل تولید می‌شوند و در این زمینه باید راهکاری اندیشیده شود تا شاهد واردات آنها نباشیم. هرچند شرکت هپکو در زمینه‌ی تولید ماشین‌آلات صنعتی توانایی بالایی دارد، اما هیچ توانی برای تولید ماشین‌آلات سنگین نداشته و با عدم واردات این دسته از ماشین‌آلات، بخشی از تولید در بخش معدن و پروژه‌های راه‌سازی را از دست می‌دهیم.

وی همچنین به تعطیلی بیش از پنج هزار معدن کوچک و متوسط در کشور اشاره کرد و افزود: نیمی از مشکلات این معادن راکد را عدم تامین ماشین‌آلات مورد نیاز در نظر گرفت.

وی معتقد است: با تداوم تحریم‌ها، واردات ماشین‌آلات دست دوم اروپایی که در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و دریای عمان استفاده شده‌اند و بازآمد آنها می‌تواند برای بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان چاره‌ساز باشد، زیرا از قیمت‌های پایین‌تری نسبت به ماشین‌آلات صفر کیلومتر برخوردارند.


منتشر شده در شنبه، ۰۲ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۰۶