توانایی استخراج و بهره برداری ذوب آهن اصفهان از معادن کشور

به گزارش آهن آپ:

مهندس ایرج رخصتی مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با توجه به توانایی‌های این شرکت در امر کشف و بهره‌برداری از معادن کشور گفت: ذوب آهن اصفهان با دارا بودن معادن، زنجیره تولید کاملی داشت و تولید در این شرکت بدون مشکل انجام می‌گرفت ولی هم اکنون با وجود برخی تصمیمات اشتباه، این زنجیره قطع شده و تولید با مشکل مواجه شده است.

مدیرعامل شرکت با اشاره به اینکه معدن‌کاری در کشور با تولد ذوب آهن آغاز شده است گفت : معادن کشور از ذوب آهن اصفهان مجزا نیستند و هم کنون که در ذوب آهن راهبرد تولید ۱۲ محصول جدید از بهمن ماه بر مبنای گسترش تنوع و تولید محصولات ارزش‌افزا شکل گرفته، معادن کشور نیز می‌توانند با پشتیبانی خود از این سیاست بهره‌مند شوند. از آنجاکه نحوه نگرش ذوب آهن در تولید، ملی است در شرایط کنونی که محصولات این شرکت کیفیت بالایی دارند صادرات می‌تواند یکی از راه‌های نجات از مشکلات باشد.

سید مهدی طالبیان معاون امور شرکت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی به توسعه همکاری بین ذوب آهن اصفهان و آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت : شرکت عمران و توسعه رضوی یکی از شرکت‌های نوین آستان قدس رضوی است که ظرفیت مناسبی برای کارهای عمرانی، معدنی و صنعتی دارد و می‌تواند زمینه‌ساز مناسبی برای تعاملات بیشتر هر دو مجموعه در راستای افزایش بهره‌وری باشد.

وی به توانایی ذوب آهن اصفهان در حوزه اکتشاف و بهره‌برداری از معادن کشور اشاره کرد و گفت : نزدیکی آستان قدس رضوی به معادن خواف و سنگان می‌تواند همکاری مطلوبی در حوزه بهره‌برداری با ذوب آهن اصفهان داشته باشد که امید است این همکاری هر چه زودتر عملی شود.


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۳۲