تولید محصولات فولادی در استان قم

 

به گزارش آهن آپ:

رییس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت:استان قم یکی از قطب‌های مهم تولید محصولات فولادی درکشور به شمارمی‌آید که واحدهای صنعتی خصوصی در این حوضه در استان قم مشغول فعالیت هستند که می توانندظرفیت چشم گیری از نیازبازار‌های داخلی را تامین کنند.

وی افزود: محصولات فولادی از جمله کالاهای مهم و راهبردی به شمار می‌آیند که از آن‌ها برای ساخت بسیاری از محصولات دیگر استفاده می‌شود که بر این اساس صنعت تولید فولاد در قم توانست به عنوان حلقه‌ای مهم در زنجیره تولید بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم کشوررابرطرف کند.

در ساخت محصولات فولادی فناوری پیشرفته و الگو های نوآورانه استفاده شده است که سبب می‌شود محصولات با کیفیت بالایی تولید شوند ونیازهای مشتریان را در بازار محقق سازند.

رییس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت در ادامه از سخنان خود افزود: صنعتگران قم طی سال‌های گذشته با تلاش و پشتکارتولید محصولات راهبردی، پیشرفته و مورد نیاز کشور را دنبال می‌کنند و در این حوضه توانسته‌اند بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم را برطرف کنند.

در بخش صنعت قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت منتخبی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال زایی دارند.


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۳