تکان بازار آهن با نزول ارز


به گزارش آهن آپ ،  تکان قیمت ارز از آغاز این هفته بعد از افزایش بی مانندش زیاد دور از تصور نبوده است، به صورتی که پس وارد شدن به سقف نرخی ۲۶ هزار تومانی رو به نزول گذاشت. نزولی که ادامه یافت و در بازار آزاد وارد کانال ۲۳ هزار تومانی شد از این جهت دور اندیشی ها از گمان افت بیشتر قیمت این ارز اطلاع می‌دهد. همین جریان آب سردی شد بر آتش گرانی مقطع های فولادی که در این هفته‌هابه صورت افسارگسسته‌ای قیمت به گونه ثانیه ای حساب می شد. این نزول باعث شد تا نرخ بیشتر محصولات فولادی در بازار آزاد آهن با کمی افت یا با پایداری در برابر روز گذشته خود اعلام نرخ کنند.
برطبق نهایی ترین نرخ های اعلام‌شده از طرف نوردکاران فولادی در روز قبل شاهد تغییرات اندک و افت صفر تا ۱۰۰ تومانی قیمت انواع میلگرد آجدار، تیرآهن، نبشی و ناودانی در بازار آزاد بوده ایم. البته تشنج بازار در وضع کاهشی اعلام نرخ سریع تولیدکنندگان پروفیل در برابر روزهای قبل بوده که آن هم با پایداری نسبی همگام بوده است. البته نکته‌ای که در این بین باید اهمیت دارد این است که در طول روز قبل شاهد هیچ عرضه‌ای در بورس کالا نبوده ایم؛ در صورتی که معین شده بود سه روز در هفته عرضه سازمان ها و مقاطع فولادی انجام شود اما در عمل روند عرضه به دو روز در هفته تغییر یافته کرده و همین موضوع استرس پرکاران بازار فولاد از کم بودن و گرانی دوباره مواد اولیه را دو برابر کرده است. 
نکته دیگر آن است که امروز با وجود آن که اکثر نرخها با تغییرات کمی همگام بود، ولی نوردکارانی که در روزهای قبل به علت تغییرات بسیار بازار ارز از اعلام نرخ اجتناب کرده بودند، امروز نرخ محصولاتشان را میان ۴۰۰ تا ۷۰۰ تومان رشد داده‌اند و از این لحاظ، همچنان شاهد اثر لرزش های بسیار دلار در روزهای قبل روی قیمت انواع مقاطع فولادی هستیم.
برچسبها: آهن آپ  میلگرد آجدار، تیرآهن، نبشی و ناودانی پروفیل


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲