ثبت رکورد تحویل گاز به صنایع عمده و پالایشگاه ها

به گزارش آهن آپ:

وزارت نفت اعلام کرد: رکورد تحویل گاز به نیروگاه‌ها و صنایع عمده همچون فولاد، سیمان و پتروشیمی در پاییز ۱۴۰۱ شکسته شد که به دنبال آن فعالیت‌های این صنایع به‌صورت مستمر بوده و سوخت مایع کمتری مورد استفاده قرار گرفته، در نتیجه آلایندگی کمتری منتشر شده است.

در این راستا، به‌صورت میانگین روزانه ۲۳۶ میلیون مترمکعب گاز در پاییز ۱۴۰۱ (ابتدای مهر تا ۱۵ آبان ۱۴۰۱)، به نیروگاه‌ها منتقل شده که ۱۳ درصد بیشتر از گاز تحویلی در بازه مشابه سال قبل است. افزون‌ بر این، با وجود افزایش ۱۰ درصدی مصرف سوخت معادل نیروگاه‌ها، مصرف نفت‌ کوره در پاییز ۱۴۰۱، ۲۸ درصد نسبت به بازه مشابه سال ۱۴۰۰ کاهش داشته است. به این ترتیب سهم سوخت مایع از سبد سوخت نیروگاهی از ۱۰ درصد در بازه ابتدای مهرماه تا ۱۵ آبان ۱۴۰۰ به ۷.۵ درصد در بازه مشابه سال ۱۴۰۱ رسیده است.

در پاییز ۱۴۰۱ نسبت به بازه مشابه سال قبل، نردیک به ۱۵ میلیون مترمکعب در روز گاز بیشتری به صنایع عمده شامل فولاد، سیمان، پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها منتقل شده که نشان از افزایش ۱۱ درصدی تحویل گاز به این صنایع و بالاخص افزایش ۳۴ درصدی تحویل گاز به صنعت فولاد در بازه زمانی ذکر شده است.


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۵۰