ثبت رکورد جدید ذوب آهن اصفهان در حمل و نقل ریلی مواد اولیه

به گزارش آهن آپ:

حامد محمدی مدیر راه آهن و ترابری شرکت ذوب آهن گفت: ذوب آهن اصفهان مواد اولیه خود را از ۳۷ مبدا بارگیری و در مقصد که ذوب آهن اصفهان می‌باشد تخلیه می‌کند، لذا بارگیری و حمل در تولید ذوب آهن مسئله‌‌ پراهمیتی است و حمل و نقل ریلی یکی از ارکان مهم افزایش تولید به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این که در مدت مشابه سال قبل ۲۷ هزار واگن مواد اولیه وارد شرکت و در سال جاری این رقم به ۳۴ هزار افزایش یافته است، گفت:  یکی از مسئولیت‌های مدیریت راه آهن و ترابری رساندن مواد اولیه به دو کارگاه بزرگ تولید آگلومره و کک سازی می‌باشد. ما با مدیریت زمان و انجام تعمیرات اساسی دیزل‌ها در زمانی که کمترین ورودی مواد اولیه به شرکت را داریم بهره وری در این بخش را افزایش دادیم.

سعید نصیری سرپرست دایره حرکت مدیریت راه آهن و ترابری گفت: با تلاش بی‌وقفه ۴۴۳ نفر از تلاشگران دایره حرکت، واگن‌های حامل مواد اولیه از ایستگاه زرین شهر به ایستگاه مواد خام و سپس به قسمت واژگون‌های سنگ آهن و زغال سنگ انتقال می‌یابد تا در زمان مناسب تخلیه شود .

وی افزود: این بخش پس از تخلیه، ارسال واگن‌های خالی به ایستگاه زرین شهر را بر عهده دارد تا بارنامه جهت بارگیری، در زمان مناسب به معادن ارسال شود که این پروسه با برنامه ریزی‌های دقیق همراه با اجرای مقررات عمومی حرکت قطار انجام می‌گیرد .


منتشر شده در یکشنبه، ۱۵ آبان ۱۴۰۱ ۱۱:۳۵