جریان بازار آهن درطول روز گذشته


به گزارش آهن آپ ، شنیده ها از حیطه قوطی پروفیل و انواع ورق بیانگر این مسئله است که بازار جریان پر تنشی را در روز پیش طی کرده است و با رشد نرخ حداقل تقریبا ۲۰۰ تومان در مقابل هر کیلو در بسیاری مقاطع فولادی به خصوص ورق روبه رو شده است. البته نباید از توقف فروش بعضی اصول در بی نظمی روز قبل نیز بی خبر ماند.

در حیطه قوطی پروفیل، قیمت محصول پر مصرف تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلیمتر با نرخ هایی تقریبا ۷۶۵۰ تا ۷۷۵۰ تومان +vat اعلام شد که کارشناسان این مسئله را تاثیرپذیر از خرید و فروش ورق کلاف گرم در بورس کالا در طول روز قبل می دانند.

در حیطه میلگرد آجدار نیز بعضی گفته ها بیانگر تعمیق توقف حکم کننده بر این بازار در طول روز گذشته و ضعیف شدن خرید و فروش در این حیطه بوده است.  البته با وجود خاموشی خرید و فروش های آشکار بر بازار، هم چنان شاهد وجود نرخ پیشنهادی تقریبا ۵۴۰۰ تا ۵۷۰۰ تومان +vat توام با رشد نرخ میانگین ۵۰ الی ۷۰ تومانی در این هفته نیز بوده ایم.

بر اساس اخبار گفته شده درحیطه تیرآهن های ذوبی موجود در بعضی انبارهای تهران، با رشد قیمتی برابر ۵ الی  ۲۰ هزار تومان در مقابل هر شاخه‌ روبه رو بوده ایم، که در شرایط بی نظم و پریشان بازار آهن کاری نامنتظره نبوده است.

بازار داخلی فولاد کشور، بر خلاف تخصیص رتبه دهم، بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا و یکی از صادر کنندگان مشهور فولاد در قاره آسیا و یا حتی آفریقا می باشد، که با وجود توقف حکم کننده بر بازارهای جهانی و جریان کاهشی حکم کننده بر آن و همچنین پایداری حکم کننده بر بازار ارز، مدتی است که در معرض پراکندگی و جریان رشد با شیب تند و تلاطم نرخ ها در حیطه های متفاوت آن شده که گاهی از قیمت فروش برابر ریالی رقیبان ایران هم به درجات بالاتر دیده می شود.

کارشناسان اعتقاددارند که حمایت نکردن تمام قد و بدون مناقشه دولت از فولادسازان بزرگ، مصرف کنندگان نهایی و جریان صادراتی مواد اولیه فولادسازان،  از مهم‌ترین علل افسارگسستگی و جریان افزایشی نرخها در بازار داخلی می باشد.

برچسبها: آهن آپ  قوطی پروفیل میلگرد آجدار ورق تیرآهن


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۵