جلوگیری از صادرات محصولات بی کیفیت فولادی به بازارهای هدف

به گزارش آهن آپ:

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت از مصوبه جدید کمیته مدیریت بازار این وزارتخانه به الزام دریافت گواهی صادراتی صادرکنندگان محصولات فولادی از بورس کالا خبر داد.

سیف الله امیری اظهار کرد: فعالان صادراتی و افراد حقیقی و حقوقی که قصد صدور کالاها، محصولات و تولیدات فولادی خود را به بازارهای هدف دارند، باید گواهی صادراتی اخذ کنند.  دریافت  این گواهی بر اساس ابلاغیه و مصوبه کمیته مدیریت بازار وزارت صمت صادرمی شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزود: فعالان صادراتی در زمینه‌ی محصولات فولادی باید طی دو هفته از ۲۱ آبان ماه تا ۵ آذر برای صادرات انواع محصولات خود از طریق بورس کالا گواهی صادراتی اخذ کنند. از این پس اخذ گواهی صادراتی از صادرات محصولات بی کیفیت که از کف بازار جمع می شد، به دیگر کشورها جلوگیری می کند و به عنوان سوپاپ اطمینان کیفی برای محصولات فولادی ایران عمل می‌کند.

امیری با بیان اینکه محصولات صادراتی ابتدا به بورس کالا عرضه خواهد شد، اعلام کرد: بر اساس کف عرضه محصولات فولادی به بورس کالا، تولیدکنندگانی که محصول خود را به بورس کالا عرضه کرده باشند، می توانند آن را به کشورهای هدف صادراتی صادر کنند.


منتشر شده در چهارشنبه، ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۵۹