جهش تولید در بازار آهن

بورس

همانطورکه میدانیم، سال قبل بازار آهن ایران با پستی وبلندی هایی همراه بود. با وجود مشکلات موجود در این صنعت تولیدکنندگان تلاش کردند تا رقابت در بازار داخلی و و بازار صادراتی محصولات خود را محافظت کنند. درباره با  این مسئله مدیرعامل شرکت لوله و پروفیل صابری گفتند: سال قبل تولیدکنندگان پروفیل توانستند با انجام صادرات، این صنعت را با وجود مسئله های بسیار مثل کم بودن مواد اولیه، فشار تحریم و... حفظ کنند. امسال نیز با اهمیت به سیر بودن بازار کشور از پروفیل، تنها راه بهع وجود آوردن توسعه در تولید، صادرات است؛ از این جهت باید برنامه‌ریزی‌هایی برای ساده شدن صادرات انجام شود.

اندکی است که وجود ویروس جدیدی به نام کرونا نیز بر تمام بازارها اثر گذاشته است به صورتی که می توان از آن نیز به عنوان بازدارنده ای برای پیشتازی بازار آهن یاد کرد. طبیعتا این کار باعث شده تا بسیاری از صنف ها از شرایط موجود در جامعه ناخشنود باشند؛ طبیعی است که برنامه ریزی ها در سال جدید بسیارساختاریافته ترانجام شود. مدیرعامل پروفیل صابری درباره شرایط موجود بیان کردند: طبیعتا همه تولیدکنندگان پروفیل از شرایط موجود راضی نیستند و کم بودن مواد اولیه در این صنعت به شدت قابل توجه است. دراین وضعیت هم تولیدکنندگان باز هم برای ادامه تولید در امسال برنامه‌ریزی‌هایی انجام داده‌اند و چراغ صنعت پروفیل هنوز روشن است.

او اظهار امیدواری کرد که با برگشت اعتدال به بازار و افت قیمت ورق در بازارهای جهانی در سال ۹۹، صادرات پروفیل بتواند به جهش تولید در صنعت فولاد کمک بسیاری کند زیرا با صادر شدن مجوز واردات ورق از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت، می‌توان مقدار تولید را مناسب با گنجایش اقتصادی واحدها رشد داد. همانطور که شاهد هستیم، صادرات تنها راه به وجود آمدن توسعه در تولید است و شرکت ما نیز از سال قبل تلاش بر آن داشته که صادرات را بیشتر از قبل در دستور کار خود قرار دهد.

او در ادامه بیان کرد: امیدواریم که در سال جدید که از سمت مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نیز نامگذاری شده است، واردات ورق های دو میلی متری و نازک تر از آن آزاد شود تا تولیدکنندگان بتوانند مقدار تولید محصولات خود را رشد دهند و با انجام صادرات در کنار بازار داخلی جهش تولید را به ثبوت برسانند. 

برچسبها: لوله  پروفیل قیمت ورق


منتشر شده در یکشنبه، ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۲۶