حل مشکلات در زمینه صنایع فولادی و غیر فولادی

به گزارش آهن آپ:

به گزارش دنیای معدن، محمود حسین آبادی عضو پارک علم و فناوری شیخ بهایی و مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری شیخ بهایی با اشاره به زمینه فعالیت این شرکت، گفت: تمرکز عمده این شرکت بر پیشرفت فناوری در چهارچوب بهینه سازی، طراحی و ارائه راه حل برای فرایندهای مرتبط با صنایع فولاد و فلزات غیر آهنی است. در اصل این پیشرفت بر اساس پاسخ گویی به نیاز صنعت از طریق روش های آزمایشگاهی، محاسباتی، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی انجام می شود.

وی سامانه بهینه سازی فرآیند اسیدشویی را از فعالیت های شاخص این شرکت عنوان کرد و گفت: با دسترسی به اطلاعات فرایند نورد گرم، ضخامت و ریز ساختار پوسته اکسیدی تشکیلی بر سطح ورق فولادی قابل پیش بینی است. برای دستیابی به کیفیت بهینه سطح ورق فولادی باید مقادیر پارامترهای حمام اسید شویی براساس ضخامت لایه اسیدی مشخص شود.

وی تصریح کرد: به عبارتی با تهیه نرم افزاری، امکان پیش بینی ضخامت و ساختار پوسته اکسیدی تشکیلی بر سطح ورق بدون نصب تجهیزات بازرسی ممکن می شود. نتایج حاصل از این نرم افزار مبنایی برای سامانه کنترل عملیات اسیدشویی می شود.

حسین آبادی بیان داشت: همچنین برای کاهش تلفات آزمون و خطا در خط تولیدهای بزرگ، واحدهای پایلوت در مقیاس آزمایشگاهی، نیمه صنعتی و صنعتی برای صنایع فلزات غیر آهنی از طریق طراحی و پیاده سازی ساخته می شود.


منتشر شده در سه شنبه، ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۰۸