حمایت از تولیدکنندگان ورق گالوانیزه توسط نهادهای حکومتی

به گزارش آهن آپ:

مهندس حمید شجاعی در خصوص قیمت‌های بازار و دشواری‌های به وجود آمده به دنبال کاهش قیمت‌ها گفت: شرکت‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه مدتی است که با مشکلات متاثر از قیمت‌های دستوری حاکم بر بازار مواجه هستند. به دلیل اختلافی که این قیمت‌ها با قیمت تمام‌شده شرکت‌های تولیدکننده ورق گالوانیزه دارند، تولیدکنندگان این محصول ضرر زیادی را متحمل شده‌اند.

مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری راجع به نحوه تعیین قیمت پایه ورق گالوانیزه در بورس کالا گفت: از نظر من این قیمت‌ها طبق مسائلی در سطح جهانی برآورد می‌شوند از طرفی نهاد‌های حکومتی همین مسائل را مبنای تصمیم‌گیری خود در اعلام قیمت قرار داده و اعلام می‌کنند که باید طبق همین قیمت‌های جهانی حرکت کنیم. در حالیکه که این تصمیم با وجود شرایط اقتصادی فعلی در داخل نمی‌تواند مناسب باشد چرا که در حال حاضر برخی از کشور‌ها محصولات خود را در سطح جهانی با دامپینگ صادر می‌کنند. در چنین شرایطی انتظار می‌رود که نهاد‌های دولتی با وضع تعرفه بر واردات، صنعت فولاد را در برابر این دامپینگ محافظت کرده و از تولیدکنندگان حمایت کنند.

وی ادامه داد: تأثیر تحریم‌ها در تأمین قطعات یدکی، در بحث انتقال دانش فنی و مواردی از این دست نیز مشاهده می‌شود. در حال حاضر ما از این مراودات محروم هستیم و این قضیه به ناچار بر قیمت تمام شده ما تأثیر می‌گذارد و آن را افزایش می‌دهد. بر طرف کردن این مشکل نیاز به حضور و مشارکت دولت دارد. دولت می‌تواند با قرار دادن امتیازات و برتری‌هایی برای تولیدکنندگان به آن‌ها یاری رسانده تا امکان حضور در چنین فضای رقابتی را داشته باشند.


منتشر شده در یکشنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ۰۹:۳۰