دلیل تغییرات نرخ بازار آهن

تغییرات بازار آهن

به گزارش آهن آپ تغییرات در بازار آهن به علت های متفاوتی اتفاق می افتد، بعضی از آنها به علت موضوعات داخلی و بعضی از آنها به علت وضعیت جهانی و اتفاق هایی که در دنیا اتفاق می افتد بوده و غیرقابل مدیریت هستند. در ادامه این نوشته به مجموعه موضوعاتی که سبب رشد نرخ آهن آلات می شوند، خواهیم پرداخت. از مهم ترین علت های رشد نرخ آهن آلات افت واردات است. افت واردات می تواند سبب شود فروشندگان آهن برای فروش محصولات خود ملاحظه بیشتری به خرج دهند و تا در صورت خالی شدن انبارها برای پر کردن دوباره انبار و تأمین محصولات با موضوع روبه رو نشوند، به همین علت مقدار عرضه از درخواست کمتر خواهد شد و محصولات با نرخ بیشتری به دست مصرف کنندگان خواهد رسید.
رشد قیمت ارز یکی از مسئله هایی است که در این ماه ها بسیار بر نرخ آهن آلات تاثیر گذار بوده است، تغییرات و نوسانات غیر منتظره قیمت ارز می تواند سبب واردشدن شوک های بسیاری به بازار شود و پایداری بازار را به هم بزند، همچنین به این علت که واردات مواد اولیه فولاد با قیمت ارز نیمایی حساب می شود تغییرات قیمت ارز تاثیر زیادی بر قیمت پایه آهن آلات و فولاد در بورس کالا خواهد داشت.
از این جهت در ماه‌ های اخیر با دقت به رشد قیمت ارز و عرضه‌های غیرعقلانی در بازار بورس نرخ آهن آلات رشد بسیاری داشته است. به همین علت افراد زیادی به امید منفعت بیشتر اقدام به خرید کالاهایی مانند محصولات فولادی و انبار یا نگه داری آنها کرده‌اند، انبار کالاها سبب افت غیر منتظره کالا در بازار شده و می‌تواند اثر بزرگی در رشد نرخ پروفیل، ورق، لوله و... داشته باشد. اگر چه تولیدات این صنایع رشد پیدا کند، قسمت بزرگی از تولیدات کارخانه‌ های آهن و فولاد به طور مستقیم وارد کارخانه ‌های تولید لوازم خانگی و خودرو می‌شود.
برچسبها:پروفیل  ورق  لوله  آهن آپ


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۶