دلیل گرانی میلگرد در بازارآهن

به تحلیل آهن آپ ، گرانی میلگرد دراین روزها متوجه تغییر فرمول تشخیص بهای پایه عرضه شمش در بورس کالا از هفته آینده  می باشد، البته براساس فرمول قیمت پایه شمش که معادل ۸۳ درصد شمش صادراتی ایران در بندرهای جنوبی کشور با دید قیمت دلار حواله نیمایی می باشد، حساب گردید. از این جهت کارشناسان با دقت به قیمت ارز ۱۴۷۰۰ تومانی و شمش ۳۵۰ دلاری، توقع شمش کیلویی ۴۲۰۰ تومان بیشتر را برای نرخ عرضه دارند.  وجود ناسازگاری درباره با رشد دوباره نرخ ها در بازار مانند:  اعلام دلار نیمایی ۱۴۷۰۰ تومانی در فضای مجازی و ثبت نرخ  ۱۳۷۰۰ تا ۱۳۹۰۰در سایت مرجع و رسمی حواله دلار نیمایی سامانه سنا از یک جهت باعث ایجاد دوگانگی عجیبی در ذهن های عمومی شده است.

از جهت دیگر نگاه پر فشار حیطه تولیدکنندگان شمش القایی به بازار است که تجربه نشان داده این ها هم به با این وجود تمام سعی خود را برای حصول سطح های بالاتر نرخ در بازار به کار می‌بندند. البته نباید از شرایط بازارهای جهانی بی خبر ماند زیرا که کسادی ناشی از کرونا حال عمومی این بازارها را مخروب کرده است. مشکل دیگر هم اثر آغاز ماه رمضان بر بازارهای منطقه است که معمولا کسادی را هر ساله شدید کرده است. علاوه بر همه موارد گفته شده، مشکل اصلی که بدون پرده و بدون شرم وخجالت می باید ارائه گردد، اجماع سمت عرضه در خصوص اشتیاق به رشد نرخ است. چه آنهایی که در حیطه شمش فعالیت می کنند، چه تولیدکننده قسمت خصوصی و چه خریداران و صاحبان حواله هایی که از بورس، میلگرد آجدار خریده اند، متاسفانه همه میل رشد نرخ دارند.

اگرچه برای حصول اعتماد از جریان آینده بازار آهن باید منتظر باز شدن فعالیت بورس کالا در هفته آینده ماند اما آنچه که تا اینک مشخص است اضطراری نبودن در انبار نمودن کالای اضافی در حیطه آهن می باشد.

برچسبها: آهن آپ  میلگرد آجدار


بازار میلگرد


منتشر شده در شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۷