دور نمای صریح مواد اولیه

به گزارش آهن آپ با دقت به پیشرفت اکتشافات، استرس برای تامین سنگ‌آهن چشم‌انداز تولید ۵۵ میلیون تن فولاد وجود نداشته و در این عرصه کندن در عمق یکی از هدف های مهم می باشد. اگرچه اخبار این چنینی با شنیده های تمام شدن ذخیره های سنگ‌آهن مغایرت دارد، ولی کارشناسان درستی این گزارش هارا را با  کشف معدن های جدید تایید می کنند.
 معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با گفتن اینکه برای دسترسی به هدف تولید ۵۵ میلیون تن فولاد، احتیاج به ۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری است، گفت: این مقدار سرمایه از موقعیت منابع صنایع معدنی قابل تامین است و با دقت به پیشرفت اکتشافات به صورت قطعی این هدف‌گذاری سریعتر از مهلت مشخص شده (سال ۱۴۰۴) محقق می‌شود. 
رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین بهره معدن و صنایع معدنی در GDP کشور را ۲۶ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: با دقت به گنجایش های این حیطه، این بهرره در اقتصاد کشور باید رشد کند. او که در بیست و دومین گردهمایی فولاد کشور سخن می‌گفت، اضافه کرد: با اکتشافات تازه، در پهنه ایران مرکزی ذخیره ۵۰۰ میلیون تنی سنگ‌آهن و همچنین ذخیره هایی در پهنه‌های آباده جازموریان و بهرام گور دست پیدا کردیم. 
اگرچه گزارش‌ها بیانگر این است که ذخیره های کنونی تا سال ۱۴۰۵ تمام میشود ولی با دقت به تشیص گنجایش های تازه که نتیجه رشد عملیات اکتشافات ایمیدرو است (اکتشاف در ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع در طول سال‌های ۹۷ و ۹۸)، ذخیره های مطلوبی مشخص شده است. البته برای پیشرفت اکتشافات، مقدار پیمانکاران حفر کننده در کشور کم است و مسئولان در تلاش اند تا برای رفع این مسئله، شرکت‌ها تامین ماشین‌آلات مورد احتیاج را مورد بررسی قرار دهند. رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به رفتارهای معدنی‌ها در ثابت شدن بازار بورس گفت: بازارگردانی در بورس با تکان شرکت‌های معدنی شروع شد و از صنایع معدنی برای پشتیبانی از دارایی ۶۰ میلیون نفر پرکار در این بازار تشکر می‌کنم.

برچسبها:آهن آپ  


منتشر شده در شنبه، ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷