راه کاری برای ثابت ماندن نرخ ها

به گزارش آهن آپ ، تولید کنندگان صنعت فولاد علت گرانی را کم بودن مواد اولیه بیان کردند. همچنین پخش قطره چکانی محصولات سبب می‌شود سود اصلی به دست کسانی رود که خارج از حیطه فولاد و آهن هستند. یکی دیگر از علل های گرانی، محدودیت‌ های عرضه کالا در بورس است. از نظر کارشناسان بازار فولاد و اتحادیه‌ های تخصصی بورس کالا مقام خوبی برای کشف نرخ نیست و روش نرخ‌ گذاری در بورس کالا غیر واضح است. بر طبق گفته های کارشناسان بازار فولاد، متاسفانه مسئولان به عنوان پخش کنندگان مویرگی آهن و فولاد در روند هیچ‌ یک از تصمیماتی که گرفته می‌ شود، نیستند و از نظر مسئولان دست‌ هایی پشت پرده است که جریانات مالی مخفیانه را رقم می ‌زنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران بر اساس اطلاعیه ای اعلام کرده است که، ضمن دفاع از حقوق پایمال شده همکاران در صنف فروشنگان آهن، فولاد و فلزات تهران، یکی از درخواست های  شرعی و قانونی صنف که عدالت ضرایب عمده فروشان و خرده فروشان بود را با پیجویی های مقاوم  در اتاق اصناف و سازمان مالیاتی و کمیسیون ضرایب به سر انجام رسانده و آن را تغییر داده و در آخر ضریب عمده فروشان آهن آلات از ۲/۵ درصد به ۱/۵ درصد افت و ضریب خرده فروشان از ۳/۵ درصد به ۳درصد افت پیدا کرده است.

مسئولان با ارایه دلایل منطقی و اسناد و مدارک قانونی ثابت کردند که سود آهن فروشان خیلی کمتر از اعدادی است که سازمان مالیاتی برای همکاران در صنعت فولاد اجرا می کند. منظور از ضریب، میزان سودی است که بر اساس آن مالیات آهن فروشان را شمارش می کنند و بی شک این پیروزی بزرگی برای صنف آهن بشمار می آید و برای تحقق آن خیلی تلاش‌های زیادی صورت گرفته است. امید بر این است مسئولان راه کاری مطلوب برای ثابت بودن نرخ در این صنعت ارائه کنند تا صنعت فولاد مانند قبل افزایش قابل توجهی داشته باشد.

برچسبها: آهن آپمنتشر شده در چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۵۲