راه کار برگشت آسودگی به بازار

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن آپ ، خیلی وقت است که پیشنهاد نرخ محصولات این حیطه تحت اثربازار افسار گسسته ورق و سوار بر تنش های نابسامان این کالا، از شفافیت خارج و بسیار غبار آلود به نظر می رسد. اگر چه، بعضی شنیده ها از محصول پر مصرف تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلیمتر در بعضی از اصول مشهور‌ تر، از دامنه نرخی تقریبا ۸۹۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان روایت دارد که با این مقدار رشد نرخ حداقل کیلویی ۱۰۰ تومان در مقایسه به بعضی گفته ها در روزهای قبل واضح دیده می شود.

متاسفانه به نظر می رسد که تنظیم بازار و تولید کننده انحصاری این کالا در بازار داخلی چند ماهی است که توانایی مدیریت و کنترل این بازار را از دست داده ‌اند و همان صورت که شاهد هستیم، جریان افسار گسسته رشدی نرخها، بدون درنگ در سطوح نرخ های نجومی و غیر واقعی بالاتر همچنان که دیده می شود تا به امروز تداوم داشته است. به ادعای بعضی از افراد آگاه و بعضی کارشناسان پرکار بازار فولاد، با دقت به ناتوانی تامین بازار داخل از طرف تولید کننده انحصاری داخلی، تنها راه و سریع ترین راه به جای مانده به منظور مدیریت این جریان هیجانی، دست به دامن شدن واردات و تبادل از کشورهایی مانند چین می باشد.
یک راه کار دیگر که می تواند تا میزانی تسکین بخش این بازار در مدت کم باشد ، تامین مواد اولیه تولید کنندگان قسمت خصوصی یا همان تختال مورد نیاز این قسمت است که مسلما فعلا بازار با این برافروختگی و تشنگی فراوان در محصول نهایی، از آسایش محروم است. تزریق زیاد ورق وارداتی بهترین، سریع‌ترین و موثرترین راه کار برای برگرداندن آسایش به بازار داخلی است؛ کما این که درگشته هم سخت گیری تحریم ها و هنگامی که ارزش پول ایران بیشتر از این سطوح بود، تولید داخلی پاسخگوی تامین نیاز بازار این کالای نبوده است.

برچسبها:آهن آپ ورق 


بازار فولاد


منتشر شده در دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۴۲