رشد اقتصادی با تولید گریدهای جدید در صنعت فولاد

به گزارش آهن آپ:

در صنعت فولاد، حرکت به سمت تولید گریدهای جدید یا به  عبارتی، تولید گریدهای با ارزش افزوده بالا یکی از بهترین راهکارهایی است که می‌تواند این صنعت را در کشور توسعه دهد؛ چرا که با اشباع بازار داخلی چه در حوزه محصولات طویل و چه در حوزه محصولاتی نظیر ورق و… در عمل رکود بی‌نظیری را در بازار نه فقط در زمینه‌ی اقتصادی، بلکه در زمینه‌های فنی و تکنولوژیک شاهد هستیم. اما نکته اینجاست که برای حرکت در این مسیر تولید، بسترهای زیادی باید ساخته شده یا برخی از زیرساخت‌ها باید اصلاح شود.

برای تولید گریدهای با ارزش افزوده بالا، همکاری نزدیک بین فولادسازان و تولیدکنندگان فروآلیاژها نیز مورد نیاز است که این نیز گواهی دیگر بر نیاز به یکپارچه شدن زنجیره تولید فولاد در کشور است.

نکته قابل توجه این است که برخی از گریدهای جدید به روش‌ها و تکنولوژی‌های جدید برای تولید نیازمند است که همین موضوع نیز باعث توسعه صنعت فولاد در کشور می‌شود. علاوه براین تحقق صنعت سبز نیز با استفاده از این تکنولوژی‌ها و تولید فولادهای جدید نظیر فولادهای کم‌کربن، به راحتی قابل دستیابی خواهد بود.

فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده ورق‌های فولادی در خاورمیانه و شمال آفریقا در صدد است تا با تولید فولادهای کیفی، هم نیاز صنعت کشور را تأمین نموده و هم موجب رشد و ارتقاء صنایع کشور شود. به علاوه این شرکت می‌تواند با تولید فولادهای ‌کم‌کربن، گام مؤثری را در راستای ایفای نقش شهروند شرکتی خود با تحقق صنعت سبز برای خلق آینده‌ای بهتر برای ایران و ایرانی بردارد.


منتشر شده در یکشنبه، ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ۱۲:۱۳