رشد نرخ آهن در بازارهای آینده چین

به گزارش آهن آپ با نشر خبر کم شدن صادرات سنگ آهن برزیل در دسامبر قبل، روز جمعه نرخ سنگ آهن در بازارهای آینده چین بالا رفت.

 از جهتی رشد  خرید سنگ آهن پیش از تعطیلات سال نو چین از طریق فولادسازان چینی که نیمی از عرضه جهانی فولاد را در دست دارند نیز از نرخ نقدی و آینده سنگ آهن پشتیبانی کرد. در بورس دالیان نرخ قرارداد ماه می ۱.۸ درصد افزایش داشته ۹۵.۷ دلار هر تن ثبت شد که از ۱۶ دسامبر تااکنون بیشترین نرخ بوده است. در بورس سنگاپور نیز قرارداد فوریه ۲.۲ درصد بالا رفته ۹۳.۸ دلار هر تن ثبت شد. 

در دسامبر پیش صادرات سنگ آهن برزیل که شرکت واله بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیا را دارد از ۲۷.۲۵ میلیون تن ماه گذشته به ۲۴.۶۷ میلیون تن رسید. در صورتی که دسامبر سال ۲۰۱۸ نیز ۳۳.۲۰ میلیون تن بود 

بعد از آن که سال پیش نرخ سنگ آهن به صعود ۵ ساله خود رسید و علت اصلی آن بی نظمی در عرضه بود،استرس اصلی بازار سنگ آهن اندازه موجودی و عرضه این ماده اولیه باقی مانده است. ماه پیش شرکت واله اعلام کرد تولید سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ را برای آزمایشات ایمنی تجهیزات و وسایل معادن کم خواهد داد که در ادامه عاقبت اندیشی های بیشتر بعد از اتفاق ژانویه سال پیش می باشد. در هر حال پرکاران بازار اعتقاددارند آنچه نرخ را روز پیش بالا برده بیشتر فضای مثبت بازار بوده است و فعلا درخواست ها آنقدر زیاد نشده است. 

بنابر گزارش استیل هوم آخرین قیمت سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد ۹۳.۵۰ دلار هر تن ثبت شده که بیشترین نرخ این دو هفته است و ۵۰ سنت افزایش داشته است .

برچسبها: آهن آپ


سنگ آهن


منتشر شده در سه شنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۴۹