رشد نرخ قراضه از ماه قبل تا به حال

به گزارش آهن آپ ، محصولات فولادی به دو گونه کلی طبقه بندی می ‌شوند، یکی مرتبط به صنایع ساختمانی است که دربردارنده مقاطع تخت و دیگری مرتبط به صنعت می‌شود که در این جهت ورق‌ های فولادی بسیار گران شده‌اند که این ورق‌ها درخودروسازی استفاده میشود. در مجموع هر دوی این محصولات امسال با رشد قابل توجهی مواجه شده‌اند.

این مسئله در صورتی است که امسال با توسعه اقتصادی مواجه نبوده‌ ایم و در عرصه مسکن و ساخت ‌و ساز اگرچه دولت اندیشه هایی در دست اقدام دارد، اما هیچ ‌کدام به مرحله اجرا نرسیده است. در نتیجه توسعه اقتصادی یا درخواست بازار، رخداد ویژه در کشور اتفاق نیفتاده است. یکی از با اهمیت ترین رویداد‌هایی که در عرصه بازار فولاد اتفاق افتاده، رشد نرخ قراضه است. از ماه قبل تا به حال تقریبا هزار تومان به نرخ قراضه اضافه شده است.

اینک نرخ قراضه به صورت روزانه مانند نرخ دلار، در تغییر است. اکنون نرخ قراضه کیلویی ۴۸۰۰ تومان شده که با حمل ‌و نقل آن به تقریبا ۵ هزار تومان می‌رسید. بر طبق گفته های پرکاران حیطه فولاد، گران شدن نرخ بنزین اثر خود را اینک بر بازار فولاد گذاشته است، زیرا آن موقع گفته شد که انتقال محصولات فولادی با ماشین سنگین و گازوئیل انجام میشود، اما اینک معین شد که گران شدن بنزین اثرات خود را بعد از چند ماه نشان می‌دهد چراکه به‌ صورت غیر مستقیم به مدت ۳ ماه تاثیر خود را نشان داده است.  کار غلتک ‌سازان حمایت از نوردکاران است. موقعی که این قسمت در کسادی بگذرد، به مدت ۳ تا ۴ ماه کسادی به قسمت های دیگری نیز میرسد. اینک نیز با کساد مواجه شده‌ایم و از طرفی دیگر شاهد رشد نرخ ‌ها هم هستیم.

برچسبها:آهن آپ  ورق‌ های فولادیمنتشر شده در پنج شنبه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶