رشد ۱۵ درصدی نرخ آهن آلات

رشد آهن آلات


به گزارش آهن آپ در اخبار بازار فولاد، مسئله ای که در این روز ها بازار فولاد با آن روبه رو است، رشد  نرخ آهن آلات در بعضی از اصول می ‌باشد. طبق تحقیق های انجام شده تأمین نشدن مواد اولیه از سمت تولید کنندگان ورق های فولادی بازار را تا میزانی متاثر قرار داده و موجبات گرانی پروفیل را نیز فراهم آورد. نظاره گری از بازار فولاد بیانگر  رشد ۱۵ درصدی نرخ انواع محصولات این بازار دارد و با وجود توقف در بازار مسکن، نرخ میلگرد و آهن بدون هیچ منطقی رشد پیدا کرده است.

بر طبق این گزارش، گویا دلیل اصلی این حادثه، به این علت است که تولید کنندگان به علت تغییرات نرخ، حاضر به عرضه کافی محصول به بازار نیستند و همین مسئله، درخواست ها و عرضه را در بازار بهم ریخته است. بنا بر گزارش کارشناسان بازار فولاد حدودا از یک هفته پیش، نرخ در بازار آهن و فولاد گرفتار جریان افزایشی شد و نرخ ها در این بازار تا ۱۵ درصد بالا رفته است. نرخ میلگرد،  نرخ ورق و قوطی پروفیل در این زمان دست خوش تغییرات رو به بالا در نرخ شده است.

نبود و کمبود شمش فولاد که مواد اولیه کارخانجات تولیدی این بازار است باعث شده است تا به دلیل کمبود شمش، نرخ‌ ها را بالا ببرند. البته برای شرایطی فعلی بازار فولاد، نباید از این نکته غافل ماند که با نزدیک شدن به پایان سال، فروشندگان آهن و فولاد تلاش در کامل کردن موجودی انبار های خود دارند زیراکه باید برای فصل بهار و رشد درخواست ها آماده باشد. از این جهت قابل توجه است در امسال، تغییرات نرخی در بازار فولاد که از سال پیش شروع شده است، پستی و لندی های زیادی را تجربه کرده است که اثرات زیادی را در ساخت و سازهای مسکونی به دنبال خواهد داشت.

برچسبها:آهن آپ  ورق های فولادی پروفیل میلگرد


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴