رواج میزان خریدوفروش در بورس کالا

به گزارش آهن آپ ،  وضعیت  بازار فولاد برگرفته از یک آرامش تقریبی بدنبال درون مایه ضعف درخواست می باشد که همین وضعیت شامل بیم و امیدهای زیادی خواهد بود. یکی ز صورت حساب های اصلی برای پشتیبانی از خرید و فروش  در وضعیتی که بازار خواستار نرخ های پایین تری است، انعطاف نرخی می باشد. با در نظر داشتن ساختار و جایگاه بازار فولاد در کشور و بورس کالا، کشف قیمت عادلانه و دقت کردن به تغییرات درخواست و همینطور تأثیرات رفت و برگشتی بورس و بازار، امواج نرخی موجود در بورس کالا و هم میزان درخواست  و حداقل های عرضه را می شود مثل عواملی دانست که بر رفتار نرخ ها و میزان حجم خرید و فروش تاثیرگذار خواهد بود.
در وضعیتی که می بایست  همه  چرخه فولاد را در نظر گرفت، این موضوع که رونق حجمی خرید و فروش در بورس کالا فاکتوری برای رواج بازار است را نمی شود نادیده گرفت. قطع یقین می شود اظهار کرد که اعتدال نرخی بر پایه حقیقت های عرضه و درخواست راه کار روزهای سخت بازار است که هرچه آزادی عمل در بورس کالا زبادتر باشد، وقایع بازار بهتر تظاهر خواهند کرد.
امیرصباغ، مدیر اقتصادی و پیشرفت سرمایه گذاری ایمیدرو در ارتباط با بررسی و بازنگری مجدد شیوه نامه فولادی وزارت صمت به خبرنگاران اعلام کرد: در حقیقت بورس کالا محل دستور نرخ ها نیست بلکه محلی برای یافتن نرخ ها می باشد؛ برای کشف بهای حقیقی نرخ در این بازار قوانین و سازوکاری مشخص شده است که از آن هم مصرف می شود. با وجود اینکه نظاره گر ارسال  مصوباتی برای بازار فولاد به شکل معین بودیم، ولی می بایست این نکته را هم در نظر داشت که مصوبه های بازار فولاد هنگامی مورد توجه قرار گرفت که توقعات تورمی در کشور روند افزایشی را پیش گرفته بود و نظاره گر رشد  قیمت ارز در کشور بودیم به این شکل که بعضی از پیش گویی ها از احتمال رسیدن نرخ دلار به ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان روایت داشت.

 

برچسب ها:آهن آپ


منتشر شده در شنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲