زمان مناسب برای خرید آهن آلات

در این روزها با رشد مخارج اضافه تولید فولاد و همچنین رشد نرخ در انتهای سال جاری همراه بودیم که می توان گفت تاثیرپذیر از دلایلی می باشد که در این خبر به آن می پردازیم. در مرحله اول به حدسیات در خصوص با محاسبه برق تولیدکنندگان فولادی برطبق قیمت تمام شده و قطع شدن یارانه برق نوردکاران مرتبط به محدودیت های اجرا شده در صنعت برق می پردازیم ، مورد دوم برطبق خبرهای معتبر است که گفته می شود با رشد مخارج گاز فولادی ها مواجه هستیم. 
ولی با دقت به نامه معاون اول با مضمون قطع رانت و دستکاری بازار بورس گویا ضریب قیمت پایه از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد نوسان کند. و البته با نزدیک شدن به انتهای سال و احتیاج های مالی که برای تامین مواد اولیه در تولیدکنندگان فولاد در اخر سال به چشم می خورد و همچنین تولیدکنندگان مسئول به پرداخت حقوق و عیدی در آخر سال هستند که عددی سنگین تر از ماه های قبل خواهد بود. لازم به ذکر است که مطلب گفته شده صرفا برای آگاهی از جریان حقیقی بازار می باشد و از کمک کردن به فضای روانی رشد نرخ در بازار آهن مبری می باشد.
همچنان آن گونه که دوراندیشی می شود ضریب ۷۵ درصد تنها همین هفته و احیانا هفته آتی در بورس کالا اجرا خواهد شد. در خصوص با قیمت های Cis هرچند که تا چند روز آتی وارد ماه تازه میلادی (فوریه) می شویم اما همچنان خرید وفروش ها با قیمت های ماه ژانویه انجام خواهد شد و به احتمال زیاد افت ۳۰ دلاری قیمت شمش را مشاهده خواهیم کرد. البته با موجود محدودیت های زیست محیطی تدریجی هر ساله در کشور چین و نیز پس از سال جدید چینی می توان گفت که علت رشد جهانی قیمت فولاد در ماه فوریه خواهد شد. 
درپی رشد قیمت های جهانی در ماه آتی با اینکه احتمال دارد با افت قیمت پایه مواجه شویم ولی شاهد افزایش رقابت در درخواست و همین طور با رشد قیمت نیما با نزدیک شدن به ماه های آخر سال و رشد تقاضای دلار خواهیم بود که این مسئله را باید در محاسبات خود در نظربگیرید. درنتیجه پرکاران بازار اعتقاد دارند که در این هفته و دو هفته آتی به دلیل افت آشوب ها در قیمت های پایه زمان مناسبی برای درخواست کنندگان خرید فراهم می گردد. از این جهت شما می توانید برای مشاوره وشروعبه خرید با کارشناسان آهن آپ تماس بگیرید.
 


منتشر شده در پنج شنبه، ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸