ساماندهی نیروی کار خارجی جهت رفع محدودیت نیروی کار توانا

به گزارش آهن آپ:

میثم مداحی ظهر یکشنبه، ۱۷ مهر ماه در نشست مشترک جامعه صنعتی و معدنی، انجمن‌ها و شعب خانه صنعت و معدن اصفهان با در نظر داشتن مسئله‌ی کمبود نیروی کار در استان اصفهان اظهار داشت: برای این امر اقدامات خوبی را در دستور کار قرار داده‌ایم. البته باید توجه داشت که در برخی موارد، نیروی کار ایرانی قادر به انجام کارهای دشوار نیست و تمایلی به چنین فعالیت‌های سنگینی ندارد و در حال حاضر، محدودیت نیروی کار توانا یکی از مهم‌ترین مسائل در استان اصفهان است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد از نیروی کار استان اصفهان در ۲ صنعت سنگ و آجر فعالیت دارند، افزود: تمام تلاش ما استفاده از کارگران ایرانی در این صنایع است.

وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس معیارهای تعیین شده، مشکلی در راستای به کارگیری نیروهای تبعه خارجی برای فعالیت در صنعت وجود ندارد، اضافه کرد: در حال حاضر به صورت میانگین، هر روز ۱۰۰ مجوز کار جدید و یا تمدید مجوز برای اتباع خارجی در استان اصفهان امضا می‌شود.

مداحی در ادامه با اشاره به اینکه ساماندهی نیروهای کار خارجی نیاز به تغییر و اصلاحاتی در قوانین بالادستی دارد، افزود: کارفرمایان باید توجه داشته باشند که مدیران استانی توانایی تغییر و اصلاح قانون را ندارند.


منتشر شده در دوشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۳