سردرگمی در بازار مقاطع فولادی


به گزارش آهن آپ ، شنیده های بازار ناشی از احتمال هایی برای خارج شدن خرید وفروش فولاد از میدان معاملاتی بورس کالا می باشد که البته تا این لحظه هیچ سرپرستی درستی و نادرستی این خبر پراکنی ها را را به‌صورت قانونی رد یا تایید نکرده است. البته در این بین بعضی رسانه‌ها در بیان از منابعی آگاه درتلاش رد این خبرها برآمده‌اند و گفتند در انجمن رئیس‌جمهوری با فولادی‌ها فقط بحثی از خارج شدن خرید وفروش فولاد از بورس کالا نشده بلکه بر رشد عرضه برای نظارت بازار نیز اصرار شده است
محمدرضا پورابراهیمی مدیر انجمن اقتصادی مجلس در نامه‌ای  به شخص رئیس‌جمهوری و در جواب به نامه دوم مرداد ماه مدیر دفتر رئیس‌جمهوری، براساس خارج شدن نرخ‌گذاری فولاد از نظام عرضه و درخواست در بازار سرمایه و اعلام نرخ دستوری برای آن، به عدم توافق پرداخت و علت های کارشناسی انجمن اقتصادی مجلس را برای عدم توافق با این تصمیم اعلام کرد. نشر نامه رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جواب به نامه رئیس دفتر رئیس‌ جمهوری، تاییدگر حدس های قبلی در خصوص سعی افرادی برای خارج شدن خرید وفروش های فولاد از بورس کالاست. پورابراهیمی در این نامه با تذکر به علت های کارشناسی عدم توافق انجمن اقتصادی مجلس را با انجامی شدن این مصوبه اعلام کرده است.
البته کارشناسان در خصوص عاقبت انجام شدن توصیه خارج شدن فولاد از بورس کالا اعتقاد دارند که: به دنبال بی نظمی‌های هفته‌های قبل در بازار فولاد که به افزایش عجیب نرخی برای این محصولات در میدان معاملاتی بورس کالا و بازار آزاد منتهی شده، خبر پراکنی هایی بر طبق خارج شدن خرید وفروش های فولاد از میدان معاملاتی بورس کالا و کشیده شدن به طرف مدل فروش حواله‌ای یا سهمیه‌ای بحث شده است. آزمایش فروش کوپنی فولاد را در سال‌های نخست بعد از انقلاب داشتیم با این اختلااف که اکنون شرایط این صنعت بسیاربا آن روزها فرق کرده است. در نتیجه برگشت به آن زمان اراده ای اشتباه و عجولانه تعبیر می‌شود که نه‌ فقط سودی به دنبال ندارد که فقط سر چشمه رانت خواهد بود.
برچسبها:آهن آپ


منتشر شده در چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰