سردرگمی پرکاران بازار آهن

به گزارش آهن آپ در صورتی که نرخ دلار در بازار آزاد حدودا روی قیمت نجومی ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان تغییر دارد، نرخ بیشتر محصولات فولادی در بازار آهن نیز نوسان زیادی نداشته و بیشتر نوردکاران زیاد نوسانی در نرخ‌هایشان ایجاد نکرده‌اند. رویدادی که یک دلیل آن به پایداری نسبی بازار ارز برمی‌گردد و گویا با حضور سنگین بازارساز و ارزپاشی‌ها اخیر، درحال حاضر قیمت ارز در پشت مرز ۳۲ هزار تومان برای زیاد یا کم شدن استقامت می‌کند و به همین دلیل تاثیر قیمت ارز بر زیاد و کم شدن نرخ محصولات فولادی نیز دست کم دراین روزها  کم شده است.
 دلیل دیگر پایداری نسبی نرخ محولات فولادی و سردرگمی پرکاران بازار در رابطه با سمت و جهت آینده نرخ ها، دستورات اخیر مسئولان وزارت صمت دررابطه با الزام عرضه تمام فولاد در بورس کالا می باشد. دستوری که همچنان در مقابل به ضمانت‌های اجرایی آن پیچیدگی زیادی وجود دارد و البته همچنان هم فرمول نرخ‌گذاری شمش که هفته قبل نامه مرتبط به آن در فضای مجازی نشر شد، حتمی نشده است و به همین علت، همچنان وظیفه هیچ‌چیز معین نیست، و پرکاران بازار نورد نیز درحال حاضر اشتیاقی به رشد یا افت نرخهایشان ندارند.
همچنین در بین نرخ‌های اعلام‌شده از طرف نوردکاران فولادی، شاهد پایداری نسبی قیمت انواع میلگرد آجدار هستیم و در این بین، بیشتر فروشندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نیز نوسانات زیادی در نرخ‌هایشان ایجاد نکرده‌اند و نرخ انواع تیرآهن کیلویی نیز ثایرپذیر از نوسانات خاصی نشده است. در بازار محصولات قوطی و پروفیل نیز درحال حاضر همه‌چیز ساکت به نظر می‌رسد و بیشتر فروشندگان قیمت‌هایشان را روی اعداد نجومی پیشین ثابت نگه داشته‌اند و البته این توقع وجود دارد که با پویش عرضه ارزان محصولات حیطه قوطی و پروفیل و بقیه آهن آلات مصرفی  کم کم حباب نرخی این محصولات خالی شود و بازار به نرخ حقیقی خود نزدیک تر شود.
برچسبها:آهن آپ  نبشی  ناودانی میلگرد آجدار تیرآهن  قوطی و پروفیل


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۸