سرمایه گذاری ذوب آهن برای استفاده از پساب های شهری

به گزارش آهن آپ:

مهندس رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این که ذوب آهن اصفهان از آغاز تاسیس مدیریت مصرف آب را در برنامه خود قرار داده است، گفت: در دو دهه گذشته پیشرفت‌هایی در کاهش مصرف آب داشته‌ایم. با اجرای طرح‌های مختلف و بازچرخانی آب، هیچ گونه خروجی پساب از کارخانه نداریم که خشک بودن لاگن های شرق جاده فولادشهر به زرین شهر نشان بر این امر است.

وی با بیان این که مصرف ۲۰ متر مکعب آب برای تولید یک تن چدن در این کارخانه به ۴ متر مکعب کاهش یافته است، گفت: برای مدیریت بهینه مصرف آب، تصفیه خانه مجهزی با جدیدترین تجهیزات دنیا در حال احداث است که با بهره برداری از آن در سال آینده، پساب شهر و روستاهای فلاورجان تصفیه خواهد شد.

علیرضا رضوانیان معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت نیز با بیان این که ذوب آهن اصفهان برای جمع آوری و تصفیه پساب شهرهای اطراف بیش از دو هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است، گفت: با این سرمایه گذاری، پساب های منطقه پس از جمع آوری به تصفیه خانه فیزیکی و پس از آن نیز به تصفیه خانه بزرگ و مجهز در دست احداث هدایت خواهد شد که این مقدار پساب بیش از نیمی از آب مورد نیاز کارخانه را تامین خواهد کرد.

مدیر آبرسانی شرکت با بیان این که برای کاهش مصرف آب، ذوب آهن برای اولین بار ده سال پیش پساب شهر زرین شهر را که ۶۰لیتر بر ثانیه است به شرکت انتقال داد گفت: در طی قراردادی با شرکت آب و فاضلاب، پساب حدود ۱۱روستای فلاورجان به تصفیه خانه فولادشهر انتقال یافته و پس از تصفیه به ذوب آهن منتقل خواهد شد.


منتشر شده در سه شنبه، ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۴۳