سقوط آزاد نرخ آهن

بازارآهن

دلار در بازار آزاد همچنان جریان کاهشی دارد و گویا در بازار آزاد محصولات فولادی نیز در روزهای آینده شاهد افت قیمت محصولات باشیم؛ به ویژه که خرید وفروش انواع ورق های فولادی نیز که تا هفته قبل با رقابت تقریبا سنگین همراه بود، نسبتا بدون رقابت ماند و تقریبا یک چهارم از ورق های عرضه شده در بورس بدون درخواست باقی ماندند.
اگر بی نظمی های ترامپ بازار ارز را آشفته نکند گویا ریزش نرخ ها در بازار ارز و فولاد در کشور ادامه خواهد داشت؛ اگر نرخ محصولات فولادی در بازارهای جهانی افت کند شاهد نزولی شدن قیمت فولاد نیز در کشور خواهیم بود.
در روز قبل برطبق نرخ  هایی که درب کارخانه نوردکاران فولادی اعلام شد شاهد افت تقریبا ۵۰ الی ۲۵۰ تومانی بیشتر انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد بودیم و در این بین چند تولید کننده ، قیمت محصولات خود را پایدار نگه داشتند. اگر میلگرد ۱۴ آجدار را در نظر بگیریم رنج نرخی آن به ۱۲۶۰۰ تا ۱۳۲۰۰ تومان رسید. 
بیشتر تولیدکنندگان محصولات نبشی و ناودانی افت ۱۰۰ تا ۳۰۰ و برخی افت ۶۵۰ تومان را داشتند و در این بین بعضی شرکت‌های تولیدکننده محصولات این حیطه به اعلام نرخ دوم افتی نیز پرداختند. 
تولیدکنندگان تیرآهن نیز مجبور به افت نرخ های محصولات خود شدند که با دقت به نرخ های اعلامی فولاد ظفر بناب قیمت هر کیلو از تیرآهن‌های خود را ۱۰۰ تومان افت داد ، در نرخ های اعلامی تیرآهن های نورد آریان فولاد و و پروفیل صنعت ماهان نیز افت ۵۰ تا ۱۱۰ هزار تومانی مشاهده شد. انبار های تهران نیز ۷۰ الی ۱۱۰ هزار تومان قیمت هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوب آهن اصفهان را کم کردند.
تولیدکنندگان محصولات حیطه لوله و پروفیل نیز نرخ محصولات خود را افت دادند که شاهد کاهش ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی در این حیطه بودیم به روشی که رنج نرخی پروفیل با ضخامت ۲ بسته به شرکت تولیدکننده و ورق استفاده ‌شده به ۲۲/۱ تا ۲۳.۳ قرار دارد.
برچسبها:ورق های فولادی  نبشی  ناودانی  تیرآهن لوله   پروفیل


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵