سقوط نرخ آهن در بازار

با وجود ادامه دار بودن ریزش نرخ ها پرسشی که این روز ها ذهن مخاطبین بازار آهن را به خود مشغول کرده است، خرید و یا نخریدن مقاطع فولادی مورد نیازشان در این برهه مقطع می باشد. زیرا پیش بینی ادامه دار بودن ریزش نرخ ها با دقت به دلایل اثرگذار بر بازار بسیار سخت بوده است. کارشناسان اعتقاد دارند که دقت به تجزیه الگوی رفتاری بازار داخلی و آموزش های به دست آمده می تواند تا مقداریب درخواست کنندگان بازار آهن را در مقابل تصمیم شان قانع ترکند.

اگرچه همه ما دست اندرکاران بازار داخلی فولاد هر کدام به نسبتی مضحکه خرید و فروش  بازوی کنترلی بازار داخلی فولاد شده‌ایم، بصورتی که تجزیه الگوی رفتاری بازار فولاد کشور ما از قبل تا اکنون این حقیقت را ثابت می کند که با هر زور و قدرتی یا با هر ارتباط انجام شده میان دولت و مافیای فولاد، بازار داخلی ما متحول می شود و کلا اصول و تغییرات این بازار بر شانه های این دو بنیادگر مقرر شده است. از این جهت دلایل زیادی مانند کاهش بهای رقابتی در خرید و فروش شمس در طول این روزها و حجم بالای عرضه های انجام شده  و پر شدن انبارها در افت آشوب های بازار داخلی نقش داشته اند، که این جریان به زائقه بعضی فولادسازان بزرگ کشور مطلوب نیامده است و آنها را با همکاری پرکاران القایی در حیطه تولید شمش به جنبش انداخته است تا تمام تلاش و کوشش خود را برای تغییر گیری از این بازار به کار بگیرند زیرا حاشیه سود آنها به حد زیادی در حال کاهش می باشد.

اگر چه که آزمایشات نشان داده بازار داخلی ما بیشتر از آنکه به دلایل بیرونی وصل باشد، به بخشنامه ها و آیین نامه ها و روش کارکرد فولادسازان دلگرم است؛ بنابراین مهم است که قیمت دلار و دلار نیمایی برروی چه رقمی ایست کند، به ویژه اینکه انتظار فولادسازان هم همیشه بر طبق این قیمت هموار می شود و قاعده جدید تشخیص قیمت پایه عرضه شمش هم قراراست برطبق آن حساب شود.منتشر شده در سه شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷