سکوت در بازار آهن

در جریان تغییرات کم قیمت ارز در کانال ۲۳ و ۲۴ هزارتومان، شنیده ها از جریان نرخ ها در بازار آهن در طول روز قبل نشان دهنده پایداری نسبی همراه با تغییر در این قسمت بود. از طرف دیگر بر طبق اخبار منتشر شده در خصوص با خرید و فروش های بورس کالا، قیمت پایه شمش در خرید و فروش های دیروز این بازار با افت کمی روبه رو خواهد بود؛ در نتیجه همزمان شدن این موضوع با عدم درخواست در بازار می تواند به افتی شدن کم نرخ ها منتهی شود.
در جریان این اخبار روز قبل بعضی از تولیدکنندگان آهن آلات با اعلام نرخ دوم اقدام به رشد نرخ محصولات خود کردند و البته در این بین قسمت قابل توجهی نیز نرخ های اعلامی خود را بدون نوسان اعلام و روانه بازار کردند.
در هر حالت روز قبل بر طبق نرخ های روزانه ای که از طرف تولیدکنندگان انواع مقاطع اعلام می شود، شاهد ثبات نرخ میلگرد بودیم، به صورتی  که بیشتر مبادی فروش میلگرد نرخ های خود را بدون نوسان اعلام کردند و از آغاز اعلام نرخ ها تا ساعاتی از روز قسمتی نیز نرخ های خود را ۲۰ الی ۱۰۰ تومان رشد دادند. در بین تغییرات بازار میلگرد تعداد کمی نیز افت ۵۰ الی ۱۰۰ تومانی را در نرخ های خود اجرا کردند. بیشترین نرخ میلگرد اعلام شده ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان و کم ترین قیمت ۱۵ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شد. 
نرخ نبشی از طرف تمامی مبادی فروش این محصول بدون نوسان اعلام شد و در این بین یکی از شرکت های تولیدکننده نبشی نرخ محصولات خود را چیزی تقریبا ۱۰۰ تومان رشد داد. نرخ ناودانی نیز از طرف دو شرکت اعلام شد که یکی از آنها نرخ محصولات خود را بدون نوسان  و دیگری افت ۵۰ تومانی را در نرخ های خود اعمال کرد. 
نرخ تیرآهن در قسمت کیلویی شاهد رشد ۵۰ تومانی همراه با پایداری بود و در قسمت تیرآهن شاخه ای نیز رشد تقریبا ۲۰ الی ۷۰ هزارتومانی در شاخه های پر فروش به چشم می خورد. بازار پروفیل روز قبل جریان افتی را پشت سر گذاشت، به روشی که نرخ پروفیل از طرف تمامی فروشندگان این محصول با افت تقریبا ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومانی اعلام و روانه بازار شد. در حیطه لوله، نرخ لوله داربستی مانند پروفیل با افت نرخ همراه بود؛ نرخ لوله درزدار و همچنین نرخ لوله مانیسمان وارداتی نیز بدون نوسان اعلام شدند.
این روزها خبرهای جدی و قابل توجهی از بازارهای کشور مانند بازارآهن به چشم نمی خورد و تمامی قسمت ها هنوز در انتظار مشخص شدن تکلیف رخدادهای سیاسی داخلی و خارجی هستند و به عبارت دیگر می توان گفت که نوسانات مهم در بازار آهن پس از این رویدادها نمایان خواهند شد.

برچسبها:میلگرد  نبشی  تیرآهن لوله لوله داربستی


منتشر شده در چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳