سیر کاهشی نرخ آهن

بازارآهن

در بازارفولاد روز قبل مانند این چند روزشاهد پایداری نسبی و کاهش قیمت محصولات بودیم و این افت در مقایسه به روزهای قبل کمی ملایم تر جلو رفت و همچنین بازار ارز برخلاف این چند روز که با تغییرات رشدی همراه بود روز قبل شاهد افت ملایم قیمت ارز در این بازار بودیم و قیمت دلار در بازار آزاد با افت ۲۰۰ تومانی به ۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان رسید و قیمت فروش اسکناس دلار صرافی ملی شاهد افت ۵۰ تومانی بود که ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد. 
بازار ارز که تاثیر پذیر از اقدامات دولت آمریکاست همچنان سردرگم است و از طرف دیگر که انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در پیش روست احتمال سیگنال های رشدی در این بازار دور از انتظار به نظر می رسد و همچنین نمی توان گفت که دراین زمان کوتاه قیمت دلار با کاهش بسیاری همراه باشد پس با این حساب در چند هفته آتی شاهد ادامه یافتن همین سردرگمی قیمت ارز درهمه بازار های کشور خواهیم بود و تغییرات قیمت دلار نیز به صورت کمی در بازار ارز مشاهده می شود. روز قبل شاهد آن بودیم که قیمت شمش بلوم در خرید و فروش های بورس کالا برای امروز تقریبا ۱۱ هزار تومان در نظر گرفته شده است که احتمالا امروز مثل دو هفته قبل قسمت بسیاریاز این محصول عرضه شده در بورس کالا به فروش برسد.
ولی با در نظر گرفتن قیمت میلگرد صادراتی CIS و جریان رو به رشد قیمت متوسط موزون هفتگی حواله‌جات دلار در سامانه نیما، حدس آن وجود دارد که قیمت پایه میلگرد آجدار در خرید و فروش های فردای بورس کالا تقریبا ۱۲ هزار و۵۰۰ اعلام شود که حدودا با میانگین قیمت میلگرد ۱۴ آجدار در خرید و فروش های روز قبل بازار آزاد یکسان است.با دقت به قیمت پایه شمش و میلگرد در بورس کالا که به دلیل کاهش قیمت محصولات صادراتی منطقه CIS، با افت همراه بوده است می توان گفت خبری از موج های رشدی نیست و دور اندیشی می شود تا انتهای این هفته نیز همچنان شاهد پایداری نسبی و افت قیمت ها در بازار آهن باشیم. 
برطبقنرخ ‌های اعلامی درب کارخانه نوردکاران فولادی، شاهد پایداری نسبی قیمت بیشتر انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد بودیم و البته بعضی تولیدکنندگان این حیطه نیز قیمت محصولاتشان را میان ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افت دادند؛ نرخ میلگرد ۱۴ آجدار نیز در رنج ۱۲ هزار و ۱۵۰ تا ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان قرار گرفت . همچنین بیشتر تولیدکنندگان تیرآهن نیز نرخ محصولاتشان را ثابت نگه داشتند و بعضی شرکت‌ها مانند فولاد ظفر بناب قیمت تیرآهن‌های خود را ۵۰ تومان افت دادند و بنگاه‌های تهران نیز افت ۲۰ تا ۳۰ هزار تومانی نرخ هر شاخه از سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوب آهن اصفهان را اعلام کردند. 
بیشتر تولیدکنندگان محصولات حیطه نبشی و ناودانی نیز نرخ محصولاتشان را ثابت اعلام کردند و البته افت ۵۰ تا ۱۵۰ تومانی نیز در قیمت های این حیطه مشاهده می ‌شد. همچنین بیشتر تولیدکنندگان لوله و پروفیل قیمت محصولاتشان را پایدار نگه داشته و البته بسیاری از تولیدکنندگان محصولات این حیطه قیمت هایشان را میان ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان افت دادند؛ نرخ پروفیل با ضخامت ۲ بسته به ورق استفاده ‌شد و شرکت تولیدکننده در کانال ۲۰ هزار و ۷۰۰ تا ۲۱ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت.
برچسبها:قیمت میلگرد  میلگرد آجدار  تیرآهن ذوب آهن نبشی  ناودانی لوله  پروفیل


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲