شرایط خوب شمش فولادی در بورس

https://ahanup.com/uploaded/12444.jpg

به گزارش آهن آپ ، علامت های مثبت قیمت سنگ آهن در بازارجهانی از اصلی ترین عوامل برای افزایشی شدن قیمت تمام شده شمش فولاد در بازار کشورهای گوناگون جهان است بدین جهت می شود بیان کرد جریان رشدی نرخ فولاد که مدتی است شروع شده می‌تواند بازهم ادامه داشاه باشد. براساس اطلاعات موجود درخواست فولاد در چین در یک راه رشدی تازه گام گذاشته تا آنجا که می شود افزایش نرخ را در بازارهای جهانی برای فولاد پیش گویی کرد.  هرچند روزهای خوب بازار فولاد به معنی تآثیرگذاری بر خیلی از بازارهای موازی است که صنایع گوناگونی را به جنب و جوش می اندازد. هرچند بازارها به نسبت از جریان رشدی یک ساله خود فاصله نگرفته‌اند ولی تمام بازارها به یک اندازه توانایی افزایش قیمت را ندارند بلکه باید به عوامل مؤثر وعرضه و درخواست هر بازار به شکل مشخص پرداخت. 
اطلاعات موجود در اقتصاد چین بیان می کند که همچنان روزهای خوب و اقتصادی این کشور دوام دارد و به مرور زمان دور از انتظار نیست که با افزایش تولید ناخالص داخلی این کشور اطلاعات رشدی را برای چین در پی داشته باشد . هرچند افزایش اقتصادی یک‌ساله چین ۵/ ۶ درصد تخمین زده شده که رقم چشمگیری است و اگر رشد قیمت ادامه داشته باشد، به گمان قوی روزهایی بالاتر از انتظار برای بازارهای کالایی رقم خواهد خورد که البته برای اینگونه ادعایی زود است.
در هفته قببل بازار فولاد در بورس کالا از پیشرفت تقریبی بهره مند بود تا آنجا که می‌توان از قسمتی از بدگمانی ها به حقیقت های خرید و فروش  مقاطع برای کلیت بازار چشم‌ پوشی کرد. هفته گذشته کلاً ۶۸۳ هزارتن از انواع صنایع فولادی از فرآورده های میانی تا فرآورده های نهایی در بورس کالای ایران عرضه شد که رقم برجسته ای به حساب می‌رود. 
عرضه و درخواست کل در بازار فولاد بورس کالا به نزدیکی ۴۷۸ هزار تن رسید که باز هم رقم قابل توجهی حساب می‌شود. هرچند این بازار در هفته قبل با انتظارات خرید و فروش زیادی همراه بود که قسمت عظیمی از این توقعات خودنمایی آشکاری نداشت در هفته گذشته ۱۱۴ هزار تن از انواع شمش فولاد در بورس کالا ارائه شد که برای خرید این میزان عرضه؛ بیشتر از ۲۵۰ هزار تن درخواست به ثبت رسید که در نهایت پایین تر از ۹۵ هزار تن آن مورد خرید و فروش قرار گرفت. 
این حجم رقم خوبی برای بازار شمش بورس کالا به حساب می‌رود که بیانگر آن است که بازار فرآورده های میانی با محوریت شمش فولاد همچنان در وضعیت قابل قبولی به سر می‌برد و بازار مقاطع فولادی هم همچنان از رونق تقریبی برخوردار است. البته شمش فولاد مورد معامله در بورس کالا که غالبا کیفیت خوبی دارد به همین دلیل خریداران آن ترجیح می‌دهند مواد اولیه برای تولیدات صادراتی خود را از شرکت‌های برجسته و خوشنام تأمین کنند و حتی حاضر هستند برای خرید شمش لازم خود وارد رقابت شوند اگرچه رقابت هفته قبل برای خرید شمش فولاد در مقایسه با ماه‌های پیش از آن خیلی متمایز نبود ولی در هر حال رقابت برای خرید را در بازار شمش نظاره گر بودیم.

 

برچسب ها:آهن آپ


منتشر شده در دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۱۳