شرایط فلزات اساسی در بورس

بازار سرمایه از شروع خرید و فروش ها در روز قبل در سرازیری زیاد کاهشی قرار گرفت به صورتی که در تالار شیشه‌ای بورس در برابر  اسم علامت بیشتر سهم‌های بورس چراغ قرمز روشن شد وصف‌های خرید بسیار کم تر از صف‌های فروش مشاهده شد. در ابتدای شروع سرازیری کاهش نزول سهام ها پرسرعت بود ولی در ساعات پسین با کم  شدن شتاب شاخص مهم روبه رو شدیم. در۲۰ دقیقه ابتدایی شاخص بورس بیشتر از ۴۹ هزار واحد ریزش داشت که تا به حال در کل کاهشی ۶۹ هزار واحدی را طی نموده و در جهت عقب ‌نشبنی از حد یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد قرار گرفته است. همچنین شاخص کل هم‌ وزن نیز که در ۲۰ دقیقه نخست تقریبا ۴ هزار و ۷۰۰ واحد ریزش داشت، تا پایان روز نیز ۱۰ هزار واحد کاهش داشت. 

 کارشناسان معتقدند، بازار سرمایه در طول این روزها متاثر از سختی تصحیح نرخ‌ها و کوشش مستمر سهامداران برای کشف منفعت در حدود ۲ میلیون واحد است؛ ورنه جو بورس در بلند مدت همچنان مثبت خواهد بود و با توجه به تزریق هزاران میلیارد تومان از سرمایه مردمی به آن دراین ماه‌ها و عرضه‌های ابتدایی که در راه است، در زمان زیاد گرفتار کاهش بسیار نخواهد شد. البته در زمان کم امکان دارد میزانی عقب‌نشینی کند اما مجددا به طرف توسعه خواهد رفت. 

در بخشی دیگر از تالار شیشه ای در طول روزپیش ، شاخص فلزات اساسی مثل علامت های مهم  با سرازیری بسیاری کاهش پیدا کرد به صورتی که در ۱۵ دقیقه شروع این شاخص بیشتر از ۳۶ هزار واحد کاهش یافت و در کل فلزات اساسی تابه حال افتی ۴۷ هزار واحدی را طی کرده اند. در حال حاضر تمام شاخص کلی بورس با کاهش ۶۹ هزار و ۲۱۱ واحدی به یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۲۲۹ واحد رسیده است. همچنین شاخص هم ‌وزن نیز با افت ۱۰ هزار و ۲۳۴ واحدی تا ۵۰۱ هزار و ۷۷۰ واحد کمتر شد. در حال حاضر شاخص فلزات اساسی درکل با کاهش ۴۷ هزار و ۶۳۳ واحدی، یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۶۰۵ واحد را نمایش می دهند.
 


منتشر شده در چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶