شرایط ورق در بازار بورس

به گزارش آهن آپ ، علیرضا رزم حسینی فرمود: احتیاج سالانه کشور به ورق فولادی نزدیک ۵ میلیون تُن است به همین علت انجام طرح‌های پیشرفتی در فولاد مبارکه شروع شده و قرار است که سرعت کار زیاد شود. رزم حسینی بیان کرد: هرچند تحریم سبب بوجود آمدن بعضی مانع ها شده، ولی می شود از راه همکاری با دیگر شرکت‌ها که صحبت هایی دراین حیطه انجام و تفاهم‌هایی برای تشکیل قرارداد‌های اولیه صورت گرفته نه فقط ورقکشور را تأمین کرد بلکه مابقی آن را هم صادر کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت همینطور با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه دیروز مسئله الکترود گرافیتی بود که این کالا محصولی راهبردی برای صنایع فولاد کشور است، فرمود: برخلاف اینکه نقشه ای در این حیطه در سال‌های قبل کلید خورده، ولی تلاش آن متوقف شده در جلسه دیروز مدیران ارشد این حیطه متعهد شدند در هفته آتی برنامه زمانبدی شده برای کامل کردن این پروژه به ما نشان دهند تا بخش اول آن در آخر سال شروع شود. از سویی در بهارستان بعد ازحضور آقای رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت نشست های تخصصی زیادی با حضور نمایندگان و با دستور کار نظارت شرایط فولاد و صنایع معدنی تشکیل شد. در این جلسه تصمیم های خوبی هم درمورد مسئله الکترود گرافیتی که یکی از محصولات اساسی در حیطه فولاد است، گرفته شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: با عملی کردن تصمیم های مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت، کمیسیون صنایع و معادن مجلس و هیات رئیسه مجلس درمورد تولیدات فولاد، ورق و محصولات فولادی نه فقط  کشور بی‌نیاز می شود لاکن گنجایش صادراتی مناسبی تشکیل خواهد شد.در این بین بحث بورس کالا هم بسیار مؤثر می باشد چراکه با دقت خاص به صادرات در داخل نرخ ها بیشتر می شود و اگر قرار باشد در بورس کنونی آن را ساماندهی کنیم تجربه نشان می دهد که میسر نیست بنابراین ممکن است بهتر باشد برای عرضه داخلی دستگاهی مجزا از بورس کلا برای فراورده های  فولادی معرفی شود.

 

برچسب ها:آهن آپ ورق محصولات فولادی


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹