شروع کاردر بازارآهن چین وبی حرکتی بازار میلگرد

بازار چین

براساس گزارشات بخش خبر آهن آپ،پس از آن که چینی‌ها از تعطیلات سال نو که به دلیل گسترشویروس کرونا مدت زیادی طول کشید برگشتند ، کار خود را در بازار آهن شروع کردند. بازار میلگرد پکن در حالی کار خود را شروع کرده که برای گرفتن مشتری ها  تخفیف های خاص و قابل ملاحظه ای را در نظر گرفته است. با این وجود، خرید و کار مشخصی در بازار به چشم نمی خورد. علت این موضوع را می شود آغاز نشدن کار نقشه های  ساختمانی دانست.

براساس گزارشات ما، در شرق چین میانگین نرخ میلگرد ثابت  است و این کالا در حدود نرخ 481 تا 487 دلار برای هر تن درب کارخانه داد و ستد می‌شود. در قسمت های شمالی هم، نرخ این کالا به میزان 11 دلار کاهش داشته و در حدود 496 تا 500 دلار برای هر تن درب کارخانه تثبیت شده‌است.نرخ میلگرد چین در بازار صادرات هم نزدیک 458 دلار برای هر تن فوب می‌باشد که این حدود نرخ نشان می دهد این کالا ثابت بوده‌است. طبق  تحقیقات ما، در کشور چین حجم درخواست برای سنگ‌آهن وارداتی هنوز هم بی حرکت می باشد. بعلاوه، به دلیل برطرف شدن مسئله بی نظمی در توزیع استرالیا به خاطر طوفان‌های موسمی در چین، نرخ سنگ‌آهن وارداتی با خلوص 62 درصد افت کرده است. براساس داده های بدست امده نرخ پایانی این کالا 81.70 دلار برای هر تن خشک سی اف آر تثبیت شده که این نرخ نشان دهنده ی این است  که سنگ‌آهن با خلوص 62 درصد نزدیک 95 سنت کاهش در روز داشته‌است. بازار بیلت سی آی اس وضعیت مختلفی دارد.

در هفته گذشته، نرخ بیلت در بیشتر بازارها در سراسر دنیا افت کرد. در ترکیه هم نرخ قراضه آهن بسته به 7 ژانویه که به بالای 305 دلار رسیده بود در هفته پیش به میزان 45 دلار کاهش یافت. همین موضوع سبب بوجود آمدن شرایطی بد در بازارهای دیگر شد. بیلت سی آی اس در حدود نرخ 392 تا 395 دلار هر تن فوب به الجزایر بفروش رفت، اما پس از آن پیشنهادها تا نزدیک 375 دلار هر تن فوب هم به گوش رسید. آخرین نرخ پیشنهادشده به شرق آسیا هم 378 دلار هر تن فوب بود. در شمال آفریقا هم  این محصول با نرخ 380 دلار برای هر تن فوب بفروش رفت.بیلت سی آی اس در ترکیه هم در حدود نرخ 400 تا 410 دلار هر تن سی اف آر به گوش رسید. با این وجود، نظر خریداران نرخی معادل 390 دلار به بالا بود. برچسبها:آهن آپ  نرخ میلگرد.

برچسبها :آهن آپ  نرخ میلگرد 


منتشر شده در پنج شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱