شعله گرانی در باز ار آهن

 

به گزارش آهن آپ ، برطبق اخبارپخش شده از صحبت های وین، خبرهای خوبی از این گقت و گوها به گوش می رسد و دو طرف وارد نوشتن سند شده اند؛ به وسیله همین خبرها بازار ارز جریانی  افتی را تجربه می کند به شکلی که روز قبل در ساعاتی از روز نرخ دلار بسته به اول روز نزدیک ۳۰۰ تومان افت را تجربه کرد و به عدد ۲۴ هزار و ۳۸۵ تومان رسید. از آنجایی که بازار مقاطع با دیدن جریان صعودی بازار ارز بلافاصله واکنش نشان می داد و نرخ ها در این بازار افزایش پیدا می کرد، ولی این بار به جریان افتی قیمت دلار توجهی نکرد و نرخ ها در بازار آهن همواره در حال رشد می باشد. رشد نرخ  پایه شمش از طرف بورس کالا عامل این رویداد می باشد که این هفته هم دوباره چیزی نزدیک ۴ درصد رشد کرد و باعث دوام رشد نرخ مقاطع شد.
بورس کالا که به شکل مستقل عمل می کند و همینطور از طریق  مشخص شدن  نرخ اصلی هم اطلاعاتی پخش نمی کند؛ ولی گفته می شود برای افت فاصله نرخ شمش داخلی با نرخ های جهانی این رشد نرخ ها رخ داده است و به نظر می رسد این ماجرا همواره ادامه دارد. از طرف دیگر، این روزها در بازار چیزی که کمتر دیده می شود، خریدار می باشد؛ به بیان دیگر مثل دیگر بازارها قسمت درخواست هم هم در انتظار نتایج مذاکرات می باشد. این موضوع به این معنی می باشد که حتی باوجود نبود درخواست و همینطور افت نرخ ارز، بورس کالا شعله گرانی بازار آهن را که از اول سال جدید روی موج تورم سالیانه شروع شده بود شعله ور می کند.
با این تفسیرها، رسیدگی های انجام شده از نرخ های بیان شده از طرف تولیدکنندگان مقاطع ناشی از این است که روز قبل در بازار میلگرد نظاره گر رشد نرخ بودیم، به این شکل که نرخ میلگرد نزدیک ۱۰۰ الی ۵۰۰ تومان رشد کرد و حتی بعضی از شرکت ها نرخ های دوم یا سوم بیان کردند و برخی هم فروش خود را بستند. مثل روزهای قبل میلگرد راد همدان پیش قدم نرخ میلگرد اندازه ۱۴ می باشد و با قیمت ۱۴ هزار و ۳۲۵ تومان بیان شد. نرخ نبشی هم از طرف تولیدکنندگان این حیطه با رشد نزدیک ۱۰۰ الی ۵۰۰ تومانی بیان شد. در این میان نرخ ناودانی هم مثل نبشی همان اندازه رشد قیمت را تجربه کرد. نرخ سپری هم نظاره گر افزایش ۱۰۰ تومانی بود.
در بازار تیرآهن  هم افزایش قیمت پر باری را در اندازه های پرفروش و دیگر اندازه های این کالا شاهد بودیم، به صورتی که تیرآهن کیلویی ۱۰۰ الی ۱۲۰ تومان رشد کرد و نرخ  تیرآهن شاخه ای هم رشد نرخ ۵۰ الی ۸۰ هزار تومانی را در اندازه های پر فروش تجربه کرد و دیگر اندازه ها هم ۱۳۰ الی ۲۵۰ هزار تومان افزایش نرخ داشتند. رشد نرخ ها به بازار پروفیل هم رسید به شکلی که پروفیل سایز۲، نزدیک ۵۰۰ الی ۸۰۰ تومان رشد داشت و در دیگر اندازه ها با رشد زیاد ۵۰۰ الی ۱۵۰۰ تومانی روبرو شدیم.

 

برچسب ها:آهن آپ  میلگرد  ناودانی  نبشی  تیرآهن  


منتشر شده در چهارشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۰۸