شک و دو دلی برای خرید در بازار آهن

خرید در بازار آهن

در روزقبل شاهد جریان افزایشی در بازار آهن و فولاد بودیم که متاثر از جریان رو به افزایش قیمت ارز در هفته قبل بود ولی قیمت ارز در روز قبل جریان کاهشی را طی کرده و باعث افت آشوب های این روزهای بازار مقاطع طویل فولادی شد و درخواست برای خرید آهن آلات در این شرایط بازار بار دیگر با شک همراه بود اما در این بین بیشتر تولیدکنندگان لوله و پروفیل همچنان با رشد نرخ محصولات خود جلو می روند.
در روز قبل بازار آهن به غیر از حیطه لوله و پروفیل، شرایط آرام تری را در مقایسه به روز قبل تجربه کرد اما با این حال که شاهد رشد نرخ آهن آلات در روز قبل بودیم این رشد نرخ ها در مقایسه به روزهای قبل با سرعت کمتری دیده می شد و همچنین تعداد تولیدکنندگان برای رشد قیمت محصولات افت کرده بود و با افت قیمت ارز نیز کمی از درخواست برای خرید آهن آلات افت کرد که  گفته ها از طرف پرکاران بازار آهن از افت تعداد خرید وفروش های انجام شده حکایت دارد. 
حتی شاهد تخفیف های داده شده برای مشتریان از طرف کمی از انبار داران مقاطع طویل فولادی بودیم، در این بین درخواست کنندگان برای خرید آهن آلات نیز اندکی از خرید خود با مشاهده جریان افتی و احتمال جریان کاهشی قیمت ارز در روز های آینده، خودداری کردند تا شاید در چند روز آتی بتوانند تا قبل از آغاز خریدهای شب عید و توسعه رایج درخواست محصولات فولادی در آن روزهای سال، محصولات مورد احتیاج خود را خریداری کنند.
در این میان با دقت به خبرهای اعلام شده از طرف رسانه ها، همچنان خبری از مذاکرات برجامی نیست که با واسطه گری عمان هم همچنان ایران به آمریکا خوش بین نیس است و متقاضی آن است که از طرف ایالات متحده قدمی جدی برداشته شود و از طرف دیگر آمریکا از طرف سعودی‌ها، اسرائیلی‌ها و جمهوری‌ خواهان تندرو تحت فشار است، نمی‌خواهد بدون گرفتن امتیاز پای میز مذاکره بنشیند که این مسئله سبب سردرگمی بازار ارز خواهد شد.
در هرحال بر طبق نرخ های اعلام شده درب کارخانه نوردکاران فولادی  در روز قبل؛ شاهد رشد ۴۰ تا ۲۷۰ تومانی بعضی از انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد بودیم و البته بیشتر تولیدکنندگان میلگرد قیمت محصولاتشان را ثابت نگه داشتندو رنج نرخی میلگرد ۱۴ آجدار در کانال ۱۲ هزار و ۶۵۰ تا ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان قرار گرفت . همچنین بیشتر تولیدکنندگان نبشی و ناودانی 
نرخ محصولات خود را پایدار نگه داشتند و البته برخی شرکت‌های این حیطه نیز در روز قبل از اعلام قیمت ‌های روزانه جلوگیری کردند.
همچنین عمده تولیدکنندگان تیرآهن قیمت محصولاتشان را پایدار نگه داشتند و بعضی شرکت‌ها مثل فولاد ظفر بناب و گروه صنعتی ماهکار فلز نرخ های خود را به ترتیب ۵۰ و ۱۰۰ تومان رشد دادند. ولیو اما شاهد انبارهای تهران از افزایش ۲۰ تا ۵۰ هزار تومانی قیمت هر شاخه از سایزهای ۱۴ تا ۲۰ تیرآهن ذوب آهن اصفهان بودیم.
در بازار پروفیل نیز با رشد نرخ بسیاری مواجه بودیم به روشی که بیشتر تولیدکنندگان این حیطه قیمت سایزهای گوناگون محصولاتشان را میان ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومان رشد دادند. در بازار لوله نیز شاهد افزایش قیمت لوله داربستی میان ۲۰۰ الی ۵۰۰ تومان بودیم اما نرخ لوله مانیسمان همچنان با پایداری نسبی همراه بود.
برچسبها:لوله   پروفیل میلگرد آجدار  نبشی  ناودانی  تیرآهن  لوله داربستی


منتشر شده در سه شنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۰۸