ضخامت و ابعاد قوطی پروفیل

                                                              

 در این مقاله قصد داریم قوطی پروفیل را شرح داده و اطلاعاتی در مورد قیمت قوطی پروفیل، تولید، کاربرد، جنس، ضخامت و ابعاد قوطی پروفیل در اختیار شما قرار داده تا انتخاب صحیح را در خرید قوطی پروفیل انجام داده و با خیالی آسوده محصول خود را دریافت کنید.

قوطی پروفیل چیست؟
قوطی پروفیل مقطعی فلزی چهار گوش میباشد و در طول و ابعادی مشخص و معین تولید و عرضه میگردد. در لاتین پروفیل به مقطع فلزی گفته میشود که در ساخت درب و پنجره ونمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. 

قیمت پروفیل با توجه به جنس آن ها متفاوت است. پروفیل از جنس آهن، آلومینیوم، گالوانیزه و استیل در ضخامت و ابعاد مختلف تولید میشود که هرکدام کاربرد خاصی دارند.

در صنعت ساختمان سازی پروفیل ها به صورت کلی به دو دسته باز و بسته تقسیم میشوند و در ابعاد و ضخامت های مختلفی تولید میشوند. 

پروفیل باز
پروفیل باز از نظر شکل ظاهری مانند حروف Z،U،I،HوT هستند که شامل نبشی و ناودانی، تیرآهن، پروفیل Z، پروفیل ابرو و پروفیل فرانسوی میباشند.
از مزایا پروفیل باز، وزن سبک استحکام بالا، نصب آسان و قیمت مناسب آن ها میباشد.

کاربرد پروفیل باز
از پروفیل های باز برای ساخت پارکینگ های عمومی، انبار ها و سوله ها سالن های ورزشی، ایستگاه های سوخت رسانی و کشتی سازی ها استفاده میشود.

پروفیل بسته
پروفیل بسته به دلیل بسته بودن شکل ظاهری به این نام شناخته میشود و شامل پروفیل درب و پنجره ، لوله، پروفیل کلافی ،پروفیل کرکره ای، پروفیل لنگه دری، پروفیل HSS، پروفیل پی وی سی و ... میباشد.

کاربرد پروفیل بسته
از این پروفیل در ساخت درب و پنجره، ستون و اسکلت سازه، راه پله، ساخت نرده ،خودرو سازی، مصارف پزشکی و ساخت لوازم ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد.

پروفیل ها از نظر ساخت و ساز به دو نوع پروفیل ساختمانی و پروفیل صنعتی تقسیم میشوند، پروفیل های ساختمانی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز و پروفیل های صنعتی در صنایع ماشین سازی مورد استفاده قرار میگیرد.

تولید پروفیل
در تولید پروفیل، ورق فولادی به کارخانه منتقل شده، با استفاده از دستگاه های مخصوص با دقت بالا برش خورده ،کلاف یا ورق فولادی به دو روش نورد سرد و نورد گرم، در اشکال و ابعاد مختلف تولید وعرضه میگردد.
این فرایند شامل مراحلی است مختلفی است. اگر قصد خرید قوطی پروفیل را دارید برند پروفیل حائز اهمیت میباشد، جهت دریافت اطلاعات درمورد بهترین کارخانه های تولید کننده پروفیل مقالت آهن یکتا در خرید شما کنک به سزایی میکنند

مراحل تولید پروفیل
تامین مواد اولیه
برش کلاف به شکل نوار
 تولید لوله و پروفیل
ایران مجهز به بروز ترین دستگاه های تولید پروفیل می باشد این دستگاه ها تمام اتومات و برخی نیمه اتومات میباشند.

پروفیل در روش تولید مستقیم به این شکل تولید میشود که نوار در بالا و پایین قرار گرفته و لبه های آن جوش میخورد. در روش غیر مستقیم ورق نورد شده و به لوله تبدیل میشود و پس از جوش خوردن با استفاده از دستگاه هایی مخصوص به اشکال مختلفی تولید میشود اما در این روش ظرافت و دقت مانند نوع تولید مستقیم دقیق نمی باشد و گوشه های محصول گرد هستند. 

ضخامت پروفیل ساختمانی
قوطی پروفیل ضخامت 2 میل
قوطی پروفیل ضخامت 2.5 میل
قوطی پروفیل ضخامت 3 میل
قوطی پروفیل ضخامت 3.8 میل
قوطی پروفیل ضخامت 4 میل
ضخامت پروفیل صنعتی
قوطی پروفیل ضخامت 5 میل
قوطی پروفیل ضخامت 6 میل
قوطی پروفیل ضخامت 8 میل
قوطی پروفیل ضخامت 10 میل
قوطی پروفیل ضخامت 12 میل

ابعاد قوطی پروفیل
این ابعاد شامل پرکاربرد ترین ابعاد قوطی پروفیل میباشند.

10*10 در ضخامت های 2 میل
20*20 در ضخامت های 2 میل
30*30 در ضخامت های 2 و 2.5 میل
40*40 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
80*40 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
50*50 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
80*60 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
60*60 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
70*70 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
80*80 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
90*90 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 میل
100*100 در ضخامت های 2 ، 2.5 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 میل
پروفیل آلومینیوم
پروفیل آلومینیوم به دو دسته ساختمانی و صنعتی تولید میشود. در ساخت پنجره و در ساخت قطعات مختلف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد.
از ویژگی های مهم آن سبک وزن بودن، قابلیت عدم زنگ زدکی شکل پذیری، فیمت مناسب، عمر طولانی و عدم نیاز به رنگ کردن میباشد. اگر قصد خرید پروفیل آلومینیوم را دارید و نیاز به اطلاعات دقیق تری درمورد پروفیل آلومینیوم لازم داردید روی لینک پروفیل آلومینیوم چیست و چه ویژگی هایی دارد کلیک کنید.

کاربرد پروفیل آلومینیوم
ساخت ماشین آلات صنعتی
تجهیزات پزشکی
صنعت برق
لوازم با دوام
کنسرو و مواد غدایی نیمه مقاوم
پروفیل گالوانیزه
پروفیل گالوانیزه دارای پوشش گالوانیزه میباشد که موجب عدم زنگ زدگی میشود و برای مقاوم سازی پنجره های یو پی وی سی مورد استفاده قرار میگیرد و موجب جلوگیری از هرز شدن پیچ ها و افتادگی باز شوی درب و پنجره میشود. این پروفیل به دلیل استحکام و مقاومت بالا در برابر فشارهای جوی در ارتفاعات مورد استفاده قرار میگیرد و این نیرو به پنجره ها فشار زیادی وارد میکند. از دیگر دلایل استفاده پروفیل گالوانیزه در طبقات پایین به دلیل نشست ساختمان میباشد که پنجره تحت تاثیر فشار قرار میگیرد. هرچه سطح پنجره بزرگتر باشد از پروفیل با ضخامت بیشتر باید استفاده شود.

برچسب ها: آهن آپ


منتشر شده در دوشنبه، ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۴۸