طرح مشخص کردن سهمیه مواد اولیه

طبق بررسی های بخش خبر آهن آپ ، ملزم  است که شرکت‌ها در پی تهیه  مواد اولیه لازم  زنجیره تولید فولاد از حیطه  مشخص شده بدست وزارت صنعت ،معدن و تجارت اطاعت  کنند. این سازمان در شرف است که سهمیه‌بندی درستی برای برطرف کردن  مشکل بخش های فولادی کشور به لحاظ تامین خوراک مشخص کند. بدین گونه، مسئله ای  برای بخش های تولیدی پیش نخواهد آمد و آن‌ها با تعطیلی روبرو نخواهند شد.

طرح مشخص کردن سهمیه مواد اولیه زنجیره تولید فولاد

اینکه خیلی  از بخش ها مخصوصاً فولاد مبارکه همیشه محدودیت مواد اولیه و فراهم نکردن مکفی از طرف شرکت‌های معدنی را به عنوان یکی از مسائل تولید خود عنوان می‌کنند، موضوع کاملا صحیحی است.

همانگونه  که به طور کامل مشخص است ، فولاد مبارکه اصفهان عظیم ترین تولیدکننده فولاد کشور می‌باشد. نزدیک  بر 50 درصد از تولید فولاد کشور بر عهده این مجموعه می‌باشد. به همین دلیل، استفاده ی  مواد اولیه آن هم زیاد است.

سازمان وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس طرح های  خود که برای هر شرکت معدنی نمایش داده، حجم  سهمیه‌ای را برای عرضه مواد اولیه در میان بخش های فولادی مشخص می‌کند. با اینکه فولاد مبارکه با محدودیت مواد اولیه مواجه می‌باشد، ولی  با این وجود معادن بزرگ تهیه کننده ماده اولیه سنگ‌آهن هم کاری نمی توانند انجام دهند.موردهای دیگری مثل نارسایی‌‌های حمل ‌و نقل، مسائل استخراج، اکتشاف نکردن مکفی ذخایر هم در کمبود مواد اولیه دخالت دارد  که تمام این موضوعات باعث  بوجود امدن  دشواری های در زنجیره تولید شده‌است. قسمتی از این سختی  را هم می شود  به بعضی از معدن ها ربط داد که برای کامل کردن  زنجیره تولید فولاد در شرف شدند که به بخش تولید فولاد وارد شوند. بدنبال این موضوع  سهمیه کنستانتره به خودشان تعلق می‌یابد

 

برچسبها:آهن آپ

 


منتشر شده در سه شنبه، ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷