طرح های پیشرفتی ذوب آهن

ذوب آهن اصفهان

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده، با تذکر به شروع پیش گرم کوره بلند شماره یک این شرکت، گفت: این سازمان بزرگ صنعتی در کوشش است تا ۲۳ دی ماه که سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان و ظاهر شدن صنعت فولاد کشور است، کوره بلند شماره یک شرکت با وجود مسئولان کشور افتتاح شود. به گزارش آهن آپ، منصور یزدی زاده با اعلام این خبر، گفت: با افتتاح کوره شماره یک، تولیدات این شرکت ۸۰۰ هزار تن رشد یافته است و ذوب آهن اصفهان می‌تواند اهداف تولیدی خود را محقق کند.
او با گفتن اینکه این شرکت به جهت تولید محصولات صنعتی رفته است، گفت: این سازمان بزرگ صنعتی به در پی این است که در سال جاری با وجود محدودیت ها، صادرات خود را محفوظ کند. زیرا که در وضعیت کنونی، کشور احتیاج بسیار به ارز دارد.مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین درباره تاثیرات روش نامه ساماندهی عرضه و درخواست زنجیره فولاد بر این شرکت، گفت: با دقت به اینکه محصولات این شرکت به گونه سلف تا سه ماهه در بورس کالای ایران تا انتهای بهمن ماه سال جاری عرضه شده است، افت نرخ پایه عرضه شمش در بورس کالای ایران از ۹۵ درصد نرخ فوب صادراتی ایران به ۸۰ درصد نرخ فوب منطقه CIS (در حالت سرکوب نرخ ها و خودداری از رقابت در تابلوی بورس کالا)، منتهی به افت درآمد کسب شده از فروش اسفندماه خواهد شد.
او اضافه کرد: افزون بر آن، معین نبودن روش نرخ گذاری سنگ آهن و تاثیرات آن بر نرخ مواد اولیه و روش اختصاص سهمیه به شرکت‌های تولیدی، وضعیت عرضه در بورس کالا و نوسانات احتمالی آن در میزان و قیمت در مقایسه به سازگاری های کنونی امکان دوراندیشی تاثیرات روش نامه فوق بر رویکرد مالی شرکت به صورت قابل اتکاء اکنون قابل اندازه گیری نیست. یزدی زاده گفت: طبیعی است در حالت اجرایی شدن روش نامه گفته شده، با دقت به اینکه این شرکت مجبور به رعایت دستورالعمل اجرایی اشکار اطلاعات شرکت‌های ثبت شده پیش سازمان بورس است، هر نوع اطلاعات مهم و قابل اتکاء فورا برای آگاهی سهامداران و بقیه ذینفعان آگاهی خواهد شد.


منتشر شده در سه شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳