عدم پایداری نرخ آهن آلات

به گزارش آهن آپ ، با دقت به این که در ساختمان سازی و صنایع مربوط به آهن آلات، محصولات فولادی و انواع لوله کابرد وسیعی دارند، بسیار عقلانی به نظر می رسد که تغییرات بازار بر نرخ محصولات فولادی تاثیر گذار باشد. برخلاف  کوچک‌ ترین رشد در نرخ  آهن آلاتی که طبیعتا اسکلت ساختمان را ایجاد میکنند  اثر مهمی در نرخ مسکن به دنبال خواهد داشت، زیرا حجم استفاده از محصولات آهنی به میزانی زیاد است که حتی کوچکترین نوسان در نرخ تیرآهن سبب تفاوت بسیار در مخارج اجرا خواهد شد. در نتیجه ، بازارآهن و بازار مسکن یک بازار دو جهته و مرتبط به یکدیگر هستند.

بورس کالا و عرضه محصولات فولادی در کالا یک دلیل اثر گذار دیگر در نرخ محصولات فولادی است. به نظر می رسد بورس کالا جایی برای خرید و فروش مطمئن است که خریدار و فروشنده در آن به معامله می‌پردازند. بنابر اعتقاد  پرکاران حیطه فولاد و آهن، ادامه و رشد عرضه در بورس کالا می‌تواند اثر مهمی  در آسایش بازار و پایداری نرخ مقاطع فولادی داشته باشد و اندازه عرضه محدود در این بازار است که اثر بسیاری  روی رشد نرخ محصولات فولادی مانند  لوله های فولادی دارد. با مشاهده بورس کالا، از دیگر رویداد های مهم بازار آهن و فولاد رکورد زنی نرخ اسلب با رقابتی قابل توجه به ۹ هزار و ۵۵۰ تومان در مقابل  یک کیلوگرم بدون حساب کردن ارزش افزوده رسید. 

همچنین نرخ شمش در شهریور ماه نرخ ۹ هزار تومان را تجربه کرد. با ثبت این نرخ، محصولات فولادی به رکورد تاریخی نرخ خود رسیدند. بنابراین محصولات فولادی جریان رشدی را در آینده خود به دنبال دارند. رشد قیمت شمش فولاد به‌ عنوان محصول نیمه ساخته بر قیمت بقیه محصولات فولادی مانند  لوله های درز مستقیم و بدون درز تاثیر گذار خواهد بود و جریان افزایشی نرخ مواد اولیه به بقیه کالاهای تولیدی این بازار اثر میگذارد.

برچسبها:آهن آپ  


منتشر شده در شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۴۳