عرضه اختصاصی ورق گرم در بورس

روز قبل در بازار آهن در وضعیتی که قیمت دلار در مقایسه به روز های قبل با رشد ۳۳۰ تومانی همراه بود، شاهد پایداری نسبی در این بازار بودیم. بورس کالا نیز با استقبال خوبی همراه نبود و قسمتی از مقاطع طویل فولادی بدون مشتری باقی ماند.
در این بازار شاهد رقابت بسیار ضعیفی بودیم که نشانگر این است که خریداران با نرخ های کنونی مایل به انجام خرید و فروش نبوده و در انتظار افت نرخ ها هستند. رقابت ۰.۳ درصدی روز قبل این مسئله را تایید می کند. 
همچنین بر طبق اطلاعیه عرضه بورس کالا؛ شنبه ۸ خرداد ماه روی تابلو خرید و فروش های صنعتی شاهد عرضه ۸۷ هزار و ۴۱۸ تن انواع محصولات فولادی مانند شمش های آلیاژی، انواع تیرآهن، انواع میلگرد ساده صنعتی به همراه ورق سرد ویژه لوازم خانگی فولاد مبارکه و ورق گالوانیزه کارخانه ورق خودروی چهارمحال و بختیاری، خواهیم بود.
در خصوص با عرضه اختصاصی ورق گرم در بورس کالا نیز نوید ایزدپناه عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس گفت: خوشبختانه با پیگیری‌ های انجام گرفته از طریق تولیدکنندگان و انجمن فولاد، وزارت صمت با عرضه اختصاصی ورق گرم از طریق شرکت فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان بزرگ ورق سرد موافقت کرده است و از این ماه  شاهد عرضه اختصاصی ورق گرم خواهیم بود.
او در ادامه گفت: با عرضه اختصاصی ورق گرم فولاد مبارکه برای تولید کنندگان ورق سرد، این تولید کنندگان و همچنین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه، عرضه خود در بورس کالا را رشد خواهند داد و شاهد شکل‌ گیری نرخ های تعادلی و ثبات در بازار ورق سرد و گالوانیزه خواهیم بود.
جریان نرخ های جهانی نیز در این هفته به حالت کاهشی بوده که باعث شده بازار در انتظار معین شدن وضعیت باشد و همچنین با هماهنگی نرخ های بورس کالا با نرخ های جهانی گفته می شود که یقینا گیرایش رینگ صادراتی نیز از میان می برد.
در هر حالت بر طبق نرخ های اعلامی درب کارخانه؛ نرخ میلگرد در روز قبل با پایداری نسبی و همچنین با رشد کمی همراه بود که مقدار این رشد ۱۰۰ تومان برآورد شد. بیشترین نرخ میلگرد از طرف نورد گلستان با نرخ ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و کمترین نرخ نیز از طرف شرکت های کیان فولاد ابهر، امیرکبیر خزر و بردسیر کرمان با نرخ ۱۴ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شد.
در این میان تیرآهن نیز قیمت محصولات خود را ۵۰ الی ۱۰۰ هزار تومان رشد داد. بعضی شرکت ها نیز نرخ محصولات خود را اعلام نکردند، نرخ نبشی و ناودانی نیز در روز قبل با رشد بسیار کم و همچنین با پایداری نرخی همراه بود . نرخ ها در حیطه لوله و پروفیل نیز ثابت باقی ماند و چند شرکت نیز قیمت محصولات خود را کمی افت دادند.
برچسبها: تیرآهن میلگرد  ورق  ورق گالوانیزه


منتشر شده در شنبه، ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۵۷