علت شوره ورق گالوانیزه و روش های رفع آن

به گزارش آهن آپ:

شوره ورق گالوانیزه چیست ؟
زنگ سفید یک پوشش سفید و گچی موسوم به شوره می باشد که می تواند روی لایه ای از مواد حاوی روی مانند فولاد گالوانیزه رشد کند. هنگامی که روی با هیدروژن و اکسیژن واکنش می دهد، زنگ سفید تشکیل می شود. این واکنش بر خلاف اکسید آهن که شایع ترین منبع زنگ است، هیدروکسید روی تولید می کند. اگرچه زنگ سفید می تواند روی هر ماده دارای عنصر روی یا روکش روی شکل بگیرد، اما یک نگرانی رایج در مورد ورق های گالوانیزه است.

 
دوام عنصر روی وابسته به اکسیدهای پایداری بوده که به واسطه قرار گرفتن این عنصر در معرض هوا، به آرامی بر روی سطح آن تشکیل می شوند. فولاد گالوانیزه شده سطح روی را بسیار حساس می کند، زیرا در معرض سطحی از اکسیداسیون قرار گرفته است. بنابراین، غیرفعال کردن کرومات باید همراه با عملیات گالوانیزه برای محافظت از پوشش گالوانیزه استفاده شود. این پوشش غیرفعال، حفاظت محدودی از روی ایجاد می‌کند و زمان ایجاد اکسیدهای پایدار روی سطح را فراهم می‌کند. شوره ورق گالوانیزه در واقع هیدروکسید روی است؛ ماده ای که هنگام واکنش روی با آب و هوا ایجاد می شود و به تدریج پوشش روی را مصرف می کند. این فرآیند به احتمال زیاد در شرایط مرطوب با گردش هوا ناکافی اتفاق می افتد.

علت ایجاد شوره ورق گالوانیزه
چندین عامل کلیدی وجود داشته که در ایجاد و سرعت بخشیدن به فرآیند شوره ورق گالوانیزه تاثیرگذار می باشند. این عوامل به شرح زیر می باشند:

 
روش ذخیره سازی
مشکل زنگ سفید اغلب زمانی تشدید می شود که بسته های ورق گالوانیزه به صورت صاف و یکی در بالای دیگری ذخیره می شوند.

 
محل نگهداری
نگهداری ورق های گالوانیزه در فضای باز، در معرض رطوبت و سایر عناصر همیشه باعث افزایش احتمال تشکیل شوره بر روی آنها می شود.

 
منطقه آب و هوایی
در مناطقی که بارندگی زیاد است، مانند مناطق گرمسیری و بسیاری از مناطق نیمه گرمسیری، رطوبت می تواند بین ورق ها محبوس شود که ایجاد شوره را بر روی ورق گالوانیزه به همراه دارد. همچنین، هنگامی که فولاد پوشیده شده از روی در معرض اتمسفر با شرایط مرطوب و خشک متناوب قرار می گیرد، این امر باز هم وجود خواهد داشت. سطح با گذشت زمان کدر می شود، زیرا مکانیسم خوردگی عادی روی باعث تولید کربنات روی می شود.

 
گردش هوا
اگر ورق های گالوانیزه به هم بسته شوند، جریان هوا در اطراف محصول محدود شده و کاهش می یابد که احتمال تبخیر رطوبت و افزایش احتمال خوردگی در آن محل ها وجود خواهد داشت.

 

انواع شوره ورق گالوانیزه
شوره یا زنگ سفید بر روی ورق گالوانیزه بر اساس شدت رنگی که دارد به انواع زیر تقسیم می شود:

 
شوره سفید روشن
این نوع شوره با تشکیل یک لایه سبک از باقی مانده پودری سفید مشخص می شود و اغلب در محصولات گالوانیزه در فصول بارانی شدید رخ می دهد. این امر به ویژه در طی عملیات کنترل کیفیت مشهود است. در این عملیات ها، سطح غیرفعال شده جدا می شود و روی اکسید نشده در معرض آب باران قرر می گیرد. علاوه بر این، اگر ورق های گالوانیزه به خوبی بسته بندی شده و تهویه مناسبی داشته باشند، شوره به سختی فراتر از این مرحله سطحی ایجاد می شود.

 
شوره سفید متوسط
این نوع شوره می تواند به صورت بخش تیره شده در پوشش گالوانیزه و در زیر ناحیه آسیب دیده مشخص شود که به صورت یک زنگ سفید بزرگ به نظر می رسد. تجزیه و تحلیل ضخامت پوشش گالوانیزه برای تخمین میزان این نوع حمله به پوشش بسیار مهم است.

 
شوره سفید شدید
شوره ورق گالوانیزه در این نوع به شدت سفید رنگ بوده و با رسوبات اکسید بسیار سنگین مشخص می شود. نواحی زیر ناحیه اکسید شده ممکن است تقریبا سیاه باشند و نشانه هایی از زنگ قرمز را نشان دهند.

روش های برطرف کردن شوره ورق گالوانیزه
در اکثر موارد، زیر 5 درصد از پوشش گالوانیزه توسط شوره حذف و یا دچار عیب می شود و تا زمانی که ظاهر ناحیه آسیب دیده برای استفاده از محصول رضایت بخش باشد نیازی به اقدام اصلاحی نیست. باقی مانده های هیدروکسید روی با برس سیمی پاک می شوند. اگر ظاهر ناخوشایند باشد، ناحیه تحت تاثیر زنگ سفید را می توان با استفاده از یک پد پارچه ای مرطوب با رنگ آلومینیوم ترمیم کرد.

 
سطح باید توسط این پد مالش داده شود تا یک لایه نازک از رنگ آلومینیوم روی ناحیه آسیب دیده اعمال شود تا با سطوح گالوانیزه سالم همسایه مخلوط شود. همچنین، استفاده از یک برس سیمی نیز به عنوان یک راهکار مناسب جهت حذف شوره ورق گالوانیزه همواره گزینه مناسبی می باشد.

جلوگیری از ایجاد شوره ورق گالوانیزه
با دنبال کردن راهکارهای زیر می توان تشکیل زنگ سفید موسوم به شوره بر روی ورق های گالوانیزه را به میزان قابل توجهی به حداقل رساند یا به طور کامل از آن جلوگیری کرد:

 
اطمینان از خشک بودن محل نگهداری ورق های گالوانیزه و به دور از تماس مستقیم با آب
یک استراتژی برای جلوگیری از زنگ سفید، حذف یا کاهش قابل توجه حساسیت روی یا محتوای پوشش داده شده با روی نسبت به آب است. این را می توان با افزایش جریان هوا در سراسر محتوای روی، افزایش دمای روی، یا تنظیم رطوبت در فضایی که روی در آن قرار دارد، انجام داد.

 
عدم انباشت غیر اصولی ورق های گالوانیزه بر روی هم
راه دیگر برای جلوگیری از شوره ورق گالوانیزه این است که از قرار دادن آنها در یک فضای گرم اجتناب کنید. وقتی ورق ها به شکل غیر صحیح روی هم انباشت شوند، نفوذ، آب به فضای بین آنها و تبخیر این آب سبب شده تا عامل ایجاد شوره فراهم شود.

 
اطمینان از تشکیل اکسید روی پایدار
وقتی اطمینان حاصل شود که اکسیدهای پایدار بر روی سطح ورق گالوانیزه تشکیل شده اند، احتمال واکنش روی با آب برای تشکیل هیدروکسید روی بسیار کم می شود. بدین کنظور، ورق استیل تازه گالوانیزه شده را برای مدتی در محیطی با رطوبت کم بگذارید تا پوشش آن به خوبی تثبیت شود. افزایش میزان دی اکسید کربنی که با روی در تماس است، تشکیل اکسیدهای جامد روی را تسریع می کند.

 
استفاده از مواد شیمیایی غیر فعال یا روغن
روش دیگر برای جلوگیری از شوره ورق گالوانیزه این است که سطح این ورق ها را با یک ماده شیمیایی یا روغن غیرفعال کننده اسپری کنید. یک ماده شیمیایی غیرفعال، روی را از اکسید شدن نجات می دهد، اما فقط برای مدت کوتاهی ثمربخش خواهد بود. این روغن بین روی و آب، بافر تشکیل می دهد و احتمال تشکیل هیدروکسید روی را کاهش می دهد. البته این روغن ها معمولا پس از مدت کوتاهی تبخیر می شوند و محافظت طولانی مدت ندارند. کروم شش ظرفیتی معمولا برای محافظت از فولاد گالوانیزه استفاده می ‌شد که نمی‌ توان آن را با بنزین غیرفعال کرد، اما اکنون به دلیل سمیت بیش از حد آن بسیار کمتر رایج است.

 
خشک بودن تجهیزات بسته بندی ورق های گالوانیزه
ایجاد فاصله های مناسب بین وق ها به منظور برقراری جریان هوای مناسب
برای جلوگیری از تماس رطوبت با سطح گالوانیزه، سطح باید با مانع یا پوشش های ضد آب اختصاصی پوشیده شود.
انبار کردن ورق های گالوانیزه در ارتفاع مناسبی از زمین تا رطوبت زمین به آنها نفوذ نکند.

 


منتشر شده در سه شنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۲۵