عهدشکنان بخشنامه در بازار آهن

اخبار بازار آهن


به گزارش آهن آپ ، بحث هایی گفته شده است که گویا وزارت صمت در پی آن است در طول بخشنامه سهمیه بازار داخلی از کل تولید فولاد کشور را رشد دهد. در این بحث ها عنوان شده که سهم سالانه بازار داخلی از مجموع فولاد تولید شده فولادسازان داخلی ۶۰ درصد و در حیطه نورد به ۷۵ درصد رشد دست یافته است. بطور قطعی اگر این مسئله رسمیت داشته باشد در روزهای آینده حتما اطلاعات بیشتری از ان به دست ما خواهد رسید زیرا ما این روزها با یک واقعه جدید بین قانون گذار و مجری در زنجیره فولاد کشور روبه رو هستیم که متاسفانه معمولا این بخشنامه ها به صورت سلیقه ای اجرا می شوند یا حتی امکان دارد زیر فشار بعضی نفوذ گری ها اصلا اجرا نشده و یا کلا سمت و جهت آن گمراه شده و حکایت دیگری رخ دهد.

اینکه در بازار آهن و فولاد کشور این همه تضاد در نرخ گذاری اقلام و یا روش های کاری اتفاق می افتد نتیجه این است که متاسفانه وزارت صمت یک رسانه و منبع مشخص و متمایز برای آگاهی اینچنین قوانین و بخشنامه ها ندارد و مردم باید از رسانه های پراکنده و حتی رسانه های فولادسازان آن هم بصورت سلیقه ای و فیلتر شده به این مسئله ها دسترسی یابند. 
اتحادیه آهن فروشان تهران سال قبل در طول نامه ای از وزارت صمت تقاضا کرد که به عنوان یک بازیگر مهم در زنجیره توزیع فولاد، این حق را دارد که حداقل در روند قوانین و بخشنامه های مربوط با بازار فولاد قرار بگیرد تا حداقل خط مشی صنف بازار فولاد کشور هم جهت با این سیاست های ترویجی وزارت صمت باشد اما متاسفانه حتما همچنان وفقیتی در این درخواست حاصل نشده است .

مسلما بعضی از این بخشنامه ها در همان درجات اولیه ترویج  به هر علت از سمت مجریان تکذیب شده است و گاهی نیز مشاهده می شود که آن میزانی را هم که پذیرفته شده بود را با شک و تردید و نیمه کاره انجام می دهند.

برچسبها:آهن آپ 


منتشر شده در دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۸