غیرفعال بودن معادن کوچک جنوب کرمان

به گزارش‌آهن آپ:

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان کرد: در این راستا در نشستی با حضور نماینده های ایمیدرو و تهیه تولید، نماینده طرح فعال سازی، معاون بیمه صندوق سرمایه گذاری خدمات معدنی و نماینده طرح زیرساخت معادن مصوب شد.

وی اضافه کرد: بنا بر این است در جنوب کرمان از ظرفیت های موجود کشور در زمینه زیرساخت، بیمه صندوق سرمایه گذاری خدمات معدنی و طرح فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس استفاده شود.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت افزود: به این شکل مشکلات معادن غیرفعال احصا و طبقه بندی می شود و بر اساس شرایط منطقه ای که در هر استان متفاوت است تصمیات و مصوباتی تصویب شده که اجرایی می‌شود.

در ادامه از سخنان خود افزود: تامین زیرساخت، تامین تسهیلات و نقدینگی و معرفی به سرمایه گذاران توانمند و بهره گیری از مشارکت آنها از جمله راهکارهای طرح فعال سازی معادن کوچک مقیاس است که بسته به شرایط و مشکلات هر معدن غیرفعال در جنوب کرمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: هم اکنون در جنوب کرمان ۳۴ معدن کوچک ایستا  وجود دارد .امیدواریم با اجرایی شدن مصوبات، ۲۰ معدن از این تعداد فعال شود.


منتشر شده در سه شنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۱ ۱۱:۲۸