فاصله نرخی ورق با سایر مقاطع

بنا بر گزارش تحلیل گران آهن آپ ، جریان خاصی که بازار فولاد را در تاثیر قرار داده، این است که فاصله قیمت ورق فولادی با مقاطع فولادی بسیار زیاد وبه بی نهایت رسیده و ریشه اصلی مشکل همین مسئله است. اکنون نرخ ورق فولادی در بازار تقریبا ۱۰ هزار تومان و قیمت میلگرد ۶ هزار تومان است و این تفاوت ۴ هزار تومانی به خریداران و معامله گران این علامت را می‌دهد که نرخ ورق سطح نرخ را نشان داده، در نتیجه قیمت مقاطع و میلگرد هم باید افزایش یابد تا به نرخ ورق برسد.  در صورتی که تفاوت نرخ میان ورق فولادی با مقاطع در دنیا ۲۰ تا ۳۰ دلار است این عدد در ایران به ۳۰۰ دلار رسیده است.

شرایطی که در بازار فولاد مشاهده می‌شود از سمت عرضه نمی باشد؛ این خریداران هستند که سیگنال نادرست به دست آوردند و فکر می‌کنند سرمایه گذاری در فولاد می‌تواند اقتصادی باشد؛ به همین علت به این بازار یورش آوردند.  هر چه مرکزیت را به طرف عرضه ببریم و برای نظارت عرضه راه حل هایی مانند مشروط کردن صادرات ارائه دهیم به نظر نمی ‌رسد نتیجه مطلوبی مشاهده شود. 
 
باید اشتیاقی که در سطح درخواست برای خرید و انبار کردن فولاد  افت یابد، برای افت اشتیاق باید علت های رشد نرخ ورق‌ هایفولادی را پژوهش و حل کرد. زمانی که نرخ ورق به حالت معمول برگردد درخواست برای خرید کل محصولات فولادی برابر و افت می‌ یابد. به گفته کارشناسان با توجه به اینکه نوساناتی که در روش و خرید و فروش های ورق فولادی صورت گرفت باعث رشد نرخ شده است، این نوسانات سبب شد درخواست هایی که در گذشته در این بازار نبودند وارد بازار شده، سرمایه گذاری و خرید کنند. محدود کردن صادرات در مدت طولانی به اعتبار کشور در این قسمت و به عنوان یک شریک معتبر صدمه می‌زند.

بچسبها: آهن آپ  قیمت میلگرد قیمت ورق فولادیمنتشر شده در دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۴۸