فرصت مناسب برای خرید آهن آلات

آهن آلات

بازرسی های انجام گرفته از جریان بازار آهن و فولاد نشان دهنده پایدای و آسایش در این بازار می باشد. از اول هفته قبل شاهد پایداری در نرخ های اعلامی از طرف تولیدکنندگان مقاطع فولادی بودیم، البته یک یا دو روز از هفته قبل به دلیل بعضی از علت ها، در بازار شاهد رشدی شدن بسیاری از نرخ ها بودیم. روز قبل نیز بازار آهن از آرامش نسبی بهره مند بود. نرخ دلار نیز از طریق سردرگم بودن مذاکرات هسته ای، روند پایداری داشت و از طرفی دیگر نیز خریداران توقع دارند نرخ ارز و همچنین محصولات فولادی افت کند.
شرایط اکنون بازار آهن یعنی ادامه پایداری و کسادی سبب شده است تا با وجود اینکه افت نسبی در بازار به چشم می خورد ولی درخواست جدی در بازار دیده نمی شود از این جهت بعضی از مبادی فروش برای جذب مشتری تخفیف هایی را ارائه دادند. با این تحلیل ها بازرسی های انجام گرفته از نرخ های اعلامی تولیدکنندگان حیطه های متفاوت نشان می دهد که روز قبل بیشتر تولیدکنندگان میلگرد آجدار نوسانی در نرخ های اعلامی خود ایجاد نکردند. در این میان ولی تعدادی از تولیدکنندگان نرخ های خود را ۲۰ الی ۱۰۰ تومان افت دادند. با دقت به نرخ های اعلامی بیشترین قیمت میلگرد مربوط به میلگرد راد همدان و کمترین قیمت اعلامی میلگرد نیز مرتبط به میلگرد فولاد خراسان بود.
برعکس تولیدکنندگان میلگرد، در حیطه نبشی و ناودانی تولیدکنندگان نرخ های اعلامی خود را ۵۰ الی ۱۰۰ تومان رشد دادند ولی در این میان بعضی هم در نرخ های خود نوسانی ایجاد نکردند. در بازار سپری نیز مانند نبشی و ناودانی نرخ ها رشد کرد و رشد ۱۵۰ تومان دیده می شد.
تولیدکنندگان تیرآهن نیز مانند بقیه حیطه ها ترجیح دادند نرخ های خود را بدون نوسان اعلام کنند به این گونه که در تیرآهن کیلویی و شاخه ای نرخ ها پایدار اعلام شد ولی در بعضی از سایزها در تیرآهن کیلویی رشد ۵۰ تومان و تیرآهن شاخه ای رشد ۱۰ هزار تومان دیده می شد. نرخ تیرآهن ماهان نیز بدون نوسان اعلام شد.
تولیدکنندگان حیطه لوله و پروفیل باوجود پایداری نسبی بازار، بعضی از نرخ های اعلامی خود را میان ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان افت دادند. مشاهدات بیانگر آن است که نرخ های لوله داربستی کارخانه های متفاوت نیز مانند پروفیل ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان افت داشت ولی در حیطه لوله درزدار مانند لوله درزدار توکار و لوله درزدار روکار کارخانه سپاهان نرخ های اعلامی با پایداری همراه بود. بدین گونه باوجود تحولات سیاسی داخلی و خارجی که در خبرهای گذشته به آنها اشاره شده، بازار آهن همچنان در آسایش نسبی راه خود را ادامه می دهد تا پس از مشخص شدن تکلیف بعضی از عوامل اثرگذار بر بازار، نوسانات بازار نیز آشکار شود.
برچسبها:نبشی  ناودانی  تیرآهن  لوله  پروفیل  لوله داربستی


منتشر شده در سه شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶